قیمت طلا و سکه 9 آبان 1402 / سکه گرمی به کانال ۵ میلیون تومانی سلام کرد!

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، قیمت طلا و سکه طی دو روز گذشته کاهش داشت. در این مدت فاکتورهای تعیین قیمت بازار طلا همواره نزولی بودند. روز گذشته قیمت طلای جهانی بعد از بازگشایی بازارهای جهانی در هفته جدید، محدوده ۲۰۰۰ دلاری را از دست داد. انس جهانی با کاهش نزدیک به ۱۰ دلاری با قیمت ۱۹۹۷ دلار معامله شد.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

قیمت طلا و سکه 9 آبان 1402

تحلیلگران بازار طلا آرامش نسبی در منطقه خاورمیانه را دلیل اصلی روند کاهشی انس جهانی می‌دانند. آنها معتقدند اخبار مربوط به جنگ ملایم‌تر شده و اثر درگیری میان حماس و اسرائيل بر بازارهای جهانی کمی تعدیل شده است.

گفتنی است به لحاظ مدل‌های تکنیکالی و پیش‌بینی‌ کارشناسان اقتصادی، اگر بحران غزه خاتمه یابد، به طور مقطعی شاهد افت قیمت در بازار طلا و انس جهانی خواهیم بود.

سکه بهار پرچمدار بیشترین کاهش قیمت

دیروز دوشنبه هشت آبان قیمت سکه امامی افت ۲۵۲ هزار تومانی داشت. این قطعه با قیمت ۲۹ میلیون و ۱۵۱ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار نیز با افت ۳۱۹ هزار تومانی روی قیمت ۲۵ میلیون و ۶۰۱ هزار تومانی ایستاد

روز گذشته نیم‌ سکه با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی با رقم ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز با افت ۱۵۰ هزار تومانی به قیمت ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید. سکه گرمی با کاهش ۳۵۰ هزار تومانی کانال ۶ میلیون تومانی را از دست داد و با قیمت پنج میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد.

ریتم کاهشی حباب سکه

دیروز قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با ۷۵ هزار تومان افت با رقم ۱۰ میلیون و ۷۳۲ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۱۹ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۷۸ هزار تومان رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۴۴۳ هزار تومان معامله شد.

در هشتمین روز آبان حباب تمام قطعات سکه کاهش داشت. حباب سکه‌ امامی ۱۰۷ هزار تومان،‌ سکه بهار ۱۳۴ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۲۳ هزار تومان و ربع سکه ۱۱۰ هزار تومان و سکه گرمی ۳۳۰ هزار تومان کاهش داشتند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.