مجردها می‌توانند با وام مسکن خانه بخرند؟ / خانه‌های ۷۵۰ میلیونی تهران

سقف جدید وام  مسکن در شهر تهران با وجود افزایش دوبرابری، برای مجردها به ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است. برای خرید مسکن در کنار وام ۴۰۰ میلیونی می توان یک وام ۸۰ میلیونی جعاله نیز گرفت. بر این اساس یک فرد مجرد در شهر تهران در نهایت می تواند ۴۸۰ میلیون تومان وام بگیرید. 

امروز به بررسی قیمت خرید مسکن در مناطق مختلف تهران می‌پردازیم و بررسی می‌کنیم که مجردهای تهرانی با  ۴۸۰ میلیون تومان وام مسکن و حداکثر ۲۷۰ میلیون آورده (۷۵۰ میلیون) دیگر، در کدام مناطق و با چه متراژی می‌توانند خانه بخرند؟

تعداد آپارتمان‌های ۷۵۰ میلیون تومانی و ارزانتر در محدوده شهری تهران بسیار کم هستند. نکته قابل توجه این است که آپارتمان‌هایی ارزان قیمت تهران معمولا فاقد سند رسمی هستند و نمی‌توان برای خرید آنها از وام مسکن استفاده کرد، علت اصلی ارزان قیمت بودن آنها نیز همین است. بر این اساس می‌توان گفت که مجردهای تهرانی با  ۴۸۰ میلیون وام  و۲۷۰ میلیون آورده نقدی نمی‌توانند خانه بخرند!

محلهمتراژ(متر)مشخصاتسال ساختقیمت کل (تومان)قیمت هر متر (تومان)
صالح‌آباد شرقی۴۸۱ خوابه۱۳۹۷۷۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰۱۵٬۶۲۵٬۰۰۰
جوانمرد قصاب۵۰۱ خوابه، پارکینگ۱۳۹۳۷۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰۱۴٬۲۰۰٬۰۰۰
نعمت آباد۵۸۱ خوابه، انباری۱۳۸۹۶۷۰٬۰۰۰٬۰۰۰۱۱٬۵۵۱٬۰۰۰
نعمت آباد۵۶۱ خوابه، انباری۱۴۰۰۷۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰۱۳٬۰۳۵٬۰۰۰
عبدل آباد۶۰۱ خوابه، زیر همکف۱۳۹۲۷۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰۱۲٬۵۰۰٬۰۰۰

 

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.