محدودیت‌های توییتر چگونه بر جامعه رمز ارزی تاثیر می‌گذارد؟

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز گفته می‌شود دلیل محدودیت موقت توییتری، سطح بالای استفاده از ربات‌ها برای جمع‌آوری داده و دستکاری سیستم اعلام شده است. این محدودیت می‌تواند به‌صورت منفی بر میزان اشتراک‌گذاری توییت‌های مرتبط با اخبار رمز ارزی و فعالان این حوزه در گوگل و محتواهای خبری تاثیر بگذارد. 

آثار محدودیت  جدید توییتر

محدودیت‌‌های جدید توییتر به‌شدت بر میزان نمایش توییت‌ها در موتور جستجوی گوگل تاثیر خواهد گذاشت و در نتیجه، میزان دسترسی کاربران را به اخبار و رویداد‌های رمز ارزی منتشر شده به‌شکل میکروبلاگینگ (microblogging) را محدود خواهد کرد.

در این میان، متا قصد دارد تا از رقیب توییتر در دو روز آینده (ششم جولای) رونمایی کند. پلتفرم جدید متا به‌نام Threads، به شبکه اجتماعی اینستگرام وابسته خواهد بود .

رمز ارز ترد

بر اساس اعلام پلتفرم تخصصی سئو Search Engine Land، نیمی از یو‌آر‌ال‌های ایندکس شده از توییتر (لینک‌دهی‌های داخلی)، طی روز‌های اخیر از گوگل حذف شده است. در سوم جولای، این پلتفرم اعلام کرد که تعداد توییت‌های ایندکس شده توسط گوگل بیش از ۶۰ درصد افت کرده و از ۴۷۱ میلیون به ۱۸۰ میلیون رسیده است.

در چهارم جولای، رسانه خبری تکنولوژی ورج، بیانه‌ای از سخنگوی گوگل منتشر کرد که در آن آمده بود: «ما مطلع هستیم که توانایی گوگل در حوزه ربات‌های موتور جستجو محدود شده است. این مسئله بر نمایش توییت‌ها و صفحات مربوطه در نتایج جستجو تاثیر خواهد گذاشت.»

نظر کارشناسان و جامعه رمز ارز

مشاور سئو، گلن گابه با انتشار پستی نشان داد که امتیاز قابلیت جستجو (Search Visibility) از اکانت‌های توییتری کاهش یافته است. دلیل این اتفاق، عدم توانایی ربات‌های جستجوی گوگل در جستجو یو‌آر‌ال‌های مربوطه است.

فعال حوزه تکنولوژی، بری شوارتز نیز با انجام دادن تست‌هایی نتیجه‌ای مشابه رسیده است. وی اظهار کرد که یو‌آر‌ال‌های ایندکس شده از توییتر بیش از ۵۰ درصد از جمعه هفته گذشته در گوگل کاهش یافته است.

اعمال این محدودیت‌ها، باعث انتقاد شدید جامعه رمز ارزی شده است، چرا که فعالان این حوزه به‌شدت به فضای توییتر برای اشتراک‌گذاری اطلاعات و ارتباط با یکدیگر وابسته هستند. کاهش میزان نمایش توییت‌ها در گوگل، به‌صورت منفی بر حجم محتوا‌هایی که از منبع توییتری استفاده می‌کنند نیز تاثیر خواهد گذاشت.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.