مشارکت داوطلبانه دانش آموزان در تشکل های دانش آموزی رسما کلید خورد

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز، اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی در نشست مجازی با معاونین پرورشی و فرهنگی استان های کشور ضمن تبریک ماه ربیع الاول، به برنامه فراگیر پرورشی مدرسه اشاره و اظهار کرد: موضوع برنامه فراگیر پرورشی دو موضوع مرتبط بهم دارد؛ محتوا و نحوه اجرا؛ رصد و پایش از جمله این موارد است. ابتدا باید در بخش محتوا مسلط تر شویم تا بتوانیم این برنامه را به صورت کامل اجرا کنیم.

وی افزود: در برنامه فراگیر پرورشی برای اولین بار به برنامه ها و افکار خود نظم بخشیدیم، گستردگی اهداف را محدود و منسجم کردیم و در اهداف برنامه های معاونت همسویی به وجود آوردیم.

باقرزاده اشاره کرد: وزیر آموزش و پرورش نیز اهداف برنامه فراگیر را در برنامه های خود مکررا بیان می کند و تاکید کرده است اهداف این برنامه در برنامه درسی نیز ذکر شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: توجیه و تبیین این برنامه برای تمام ارکان آموزش و پرورش مهم است چراکه اجرای این امر با اهتمام معاونین پرورشی و فرهنگی استان ها شکل می گیرد.

وی اظهار کرد: برای تثبیت این برنامه در مدارس، مدیر مدرسه باید پای کار باشد. امسال ۲۰ هزار مدیر مدرسه جدید هستند لذا باید این برنامه را برای آنان نیز تبیین کنیم.

وی در ادامه ثبت حضور دانش آموزان به صورت داوطلبانه در تشکل های دانش آموزی و ثبت کنشگری آنان در رویدادهای تربیتی و فرهنگی را از فعالیت های موثر دانست که در معاونت انجام می شود.

گفتنی است این نشست با موضوع برنامه فراگیر پرورشی و فرهنگی مدرسه، مسائل مهم استان ها درباره فعالیت های پرورشی و فرهنگی، نیروی انسانی برگزار شد و معاونین استان ها به بیان نکات مرتبط با موضوع جلسه پرداختند.

براساس این گزارش، نشست دوم مجازی با معاونین پرورشی و فرهنگی استان ها امروز چهارشنبه ۲۶ مهرماه برگزار می شود.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.