نبرد علی اکبری با «پادشاه واقعی» برای رسیدن به کمربند قهرمانی

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، در چارچوب مبارزات سازمان وان چمپیون شیپ بامداد روز شنبه (۲۴تیرماه_1402 ) امیر علی اکبری مبارز کشورمان به مصاف «داستین جیسون» قهرمان کانادایی در ورزشگاه نمادین بوکس لامپینی شهر بانکوک(کشور تایلند) رفت و طبق آنچه که پیش بینی کرده بودیم، این دیدار یک فایت بسیار آسان و راحت برای مبارز کشورمان بود و در نهایت علی اکبری در کمتر از دو دقیقه موفق شد «داستین جیسون» کانادایی را شکست دهد. حالا علی اکبری پس از کسب این موفقیت برای رسیدن به کمربند قهرمانی این سازمان کار بسیار دشواری را پیش رو دارد، چرا که باید به مصاف پادشاه واقعی سازمان وان چمپیون شیپ، یعنی «آناتولی مالیخین» روس برود، اما آناتولی کیست؟ 

«آناتولی» یک فایتر روس است که مهرماه سال 1400 در چارچوب مسابقات MMA و در سازمان ONE CHAMPIONSHIP به مصاف امیر علی اکبری فایتر کشورمان رفت، این فایتر روسی متاسفانه با مشت‌های سهمگین خود توانست علی اکبری را از پای دربیاورد و در نهایت در دو دقیقه و ۵۷ ثانیه موفق شد فایتر کشورمان را ناک اوت کند.

حال با فلاش بک به گذشته «آناتولی» را بیشتر خواهیم شناخت، این فایتر روسی به سبب برخورداری از مهارت های چشمگیر در اجرای فنون کشتی و ضربه های مشت قدرتمند، خیلی سریع توانست پله های پیشرفت در  MMA را بالا برود، او زمانی که نوجوان بود کشتی را از پدر بزرگش که او نیز از ستارگان ورزش کشتی روسیه بوده، آموخت، تا جایی که توانست در کشتی روسیه به مدال قهرمانی برسد و درجه ی استادی در کشتی را بدست آورد. «آناتولی» پس از مدتی  به هنرهای رزمی ترکیبی علاقه مند شد. او به سبب برخورداری از استحکام و فیزیک بدنی قوی که در طول سال ها تمرین روی تشک کشتی بدست آورده بود؛ توانست وارد این ورزش جدید در زندگی خود شود.

«مالیخین» در ابتدای ورود به MMA بخاطر اینکه تنها به فنون کشتی متکی بود، مورد انتقاد بسیار زیادی قرار گرفت، اما در ادامه او با تمرین و افزودن ضربات مشت قوی و سرعتی همچون رعد و برق به فنون کشتی خود و کسب تجربه بیشتر بر کمبودهای تکنیکی خود غلبه کرد و در نهایت او با رکورد ۸ برد عالی و بدون باخت قراردادی را برای شرکت در مسابقات وان چمپیون در سال ۲۰۲۱ ثبت کرد و به لطف ترکیبی از مهارت های خشن و شخصیت سرگرم کننده ای که دارد به سرعت موفقیت بزرگی را در این سازمان بدست آورد.

«آناتولی» پس از کسب دو برد با امتیاز ناک اوت در دور اول مقابل الکساندر‌ ماچادو ، قهرمان سابق وان چمپیون شیپ و امیر علی اکبری این شانس را در سال ۲۰۲۱ بدست آورد تا برای بزرگ ترین مبلغ تعیین شده برای قهرمانی در سنگین وزن MMA  رقابت کند.

دقیقا در فوریه سال ۲۰۲۲ در حالی که «ارجان بولار» قهرمان سنگین وزن وان چمپیون شیپ از مسابقات کنار کشیده بود و در نبود او «مالیخین» برای قهرمانی سنگین وزن به مصاف «کریل گریشنکو» اهل کشور بلاروس رفت و توانست در یک بازی مهیج حریف بلاروسی خود را در راند دوم شکست دهد. در ادامه این موفقیت‌های بزرگ، سرانجام پس از پایان دوران محرومیت ارجان بولار در ژوئن سال ۲۰۲۳ «مالیخین» به مصاف او رفت و توانست به بزرگ‌ترین و شیرین ترین پیروزی خود در سازمان وان چمپیون  شیپ برسد و عنوان قهرمانی جهان در سنگین وزن  MMA در سازمان وان چمپیون شیپ را از آن خود کند.

بعد از این موفقیت بزرگ بود که در سازمان وان چمپیون  شیپ لقب «پادشاه راستین» سنگین وزن دنیای MMA را به «آناتولی مالیخین» دادند. حالا او فایتری است که ۱۳ بازی را با پیروزی پشت سر گذاشت است. آناتولی 35 ساله در طول این سال ها موفق شده از 13 مبارزه خود 9 حریف خود را ناک اوت کند و در مابقی مبارزات حریفان داوران دست او را به نشانه پیروزی بالا برده اند.

لازم به ذکر است که امیر علی اکبری 35 ساله قهرمان سابق تیم ملی کشتی فرنگی ایران است که رکورد 13 پیروزی و 3 باخت را در کارنامه خود در طول ادوار حاضر در مسابقات MMA ثبت کرده است. امیرعلی اکبری پس از اینکه در سومین مبارزه خود در سازمان وان چمپیون شیپ، مقابل «مائورو سریلی» ایتالیایی به برتری دست یافت، «آناتولی مالیخین» و «کانگ جی وون» کره ای را به چالش کشید و آنها را به مبارزه مجدد دعوت کرد.

علی اکبری که پیش‌تر مقابل این دو مبارز (نمایندگان روسیه و کره جنوبی)، در مسابقات سازمان وان چمپیون شیپ شکست خورده بود، پس از برد مقابل سریلی و در رینگ مسابقه، اظهار داشت:  خدا را شکر می‌کنم. پادشاه برگشته است. من برای بردن کمربند آماده هستم. من یک علی‌اکبری، جدیدم. «کانگ جی وون» را به من بدهید. من می‌خواهم همه را شکست دهم. بعد از «کانگ جی وون» ، «مالیخین» را به من بدهید. آماده هستید؟ من دارم، می‌آیم. از طرفی دیگر «آناتولی مالیخین» به چالش علی اکبری پاسخ داد و مدعی شد که آماده مبارزه است و می ‎خواهد با علی اکبری مبارزه کند.  

حال باید منتظر سازمان وان چمپیون شیپ بمانیم تا زمان برگزاری این دیدار بسیار پر هیجان و جذاب را اعلام کند تا ببینیم که آیا علی اکبری انتقام شکست در سال 1400 را می تواند از این مبارزه روسی بگیرد یا اینکه برای دومین بار مقابل حریف سرسخت خود تن به شکست خواهد داد.

پایان پیام/

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.