هشدار پلیس فتا در مورد جرایم سایبری رایج در حوزه رمزارزها!

رئیس پلیس فتای پایتخت به تازگی درباره تبلیغات موسسات کاریابی غیرمجاز برای تبدیل رمزارز‌ها هشدار داده است.

او اظهار کرده که بیشترین پرونده‌هایی که به پلیس فتای تهران بزرگ ارجاع داده می‌شوند، مربوط به جرایم اقتصادی، بانکداری الکترونیک و حوزه رمزارزها هستند.

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران، می‌گوید که جرایم حوزه رمزارز‌ها، اگرچه از نظر تعداد نسبت به جرایم اقتصادی و بانکداری الکترونیک کمتر است، اما از نظر مبلغ، ارزش بیشتری دارند.

وی همچنین به اهمیت این نکته اشاره کرد که قربانیان این جرایم ممکن است کل سرمایه زندگی خود را در یک معامله از دست بدهند.

سرهنگ گودرزی بیان کرد که در حوزه جرایم رمزارز‌ها موارد مختلفی وجود دارد، از جمله صرافی‌های غیرمجاز که به صورت نظام‌مند فعالیت می‌کنند و تبلیغات گسترده‌ای در فضای مجازی دارند.

او افزود که افرادی که سرمایه‌های سرگردانی دارند و به دنبال سرمایه‌گذاری‌های زودبازده هستند، ممکن است در دام این کلاهبرداران سایبری بیفتند.

وی در ادامه توضیح داد که برخی از کلاهبرداران در این حوزه به دنبال پول‌شویی هستند و می‌کوشند وجوهی که از طریق روش‌های دیگر به دست آورده‌اند را به رمزارز تبدیل کنند.

در این روش، آنها از جوانانی که به دنبال کار هستند، مدارکی درخواست می‌کنند یا از آنها می‌خواهند تا در صرافی‌های آنلاین حساب کاربری ایجاد کنند. این افراد به آنها توضیح می‌دهند که کار خاصی نیاز نیست انجام دهند و فقط باید وجوه را به رمزارز تبدیل کنند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ همچنین افزود که بسیاری از افرادی که قربانی این کلاهبرداران می‌شوند، از وجود زنجیره جرایم سایبری خبر ندارند و فکر می‌کنند که کاری آبرومندانه انجام می‌دهند.

او همچنین به اهمیت گزارش دادن این نوع جرایم توسط شهروندان تاکید کرد و از آنان خواست که در صورت مشاهده فعالیت‌های مشکوک، به مراجع انتظامی اطلاع دهند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.