هیوندای موتور دست‌ودلباز شد

گروه خودروسازی هیوندای، از طرح سرمایه‌گذاری و اشتغال در مقیاس بزرگ برای ارتقای رقابت‌پذیری خود در بازار جهانی رونمایی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ،  گروه خودروسازی هیوندای کره جنوبی روز چهارشنبه (۲۷ مارس) اعلام کرد که ۶۸ تریلیون وون (۵۱ میلیارد دلار) را طی سه سال برای تقویت پتانسیل رشد خود در وسایل نقلیه الکتریکی و تجارت جدید حمل‌ونقل سرمایه‌گذاری خواهد کرد و به طور جداگانه ۸۰ هزار کارمند جدید را تا سال ۲۰۲۶ استخدام خواهد کرد و انتظار دارد این طرح سرمایه‌گذاری بیش از ۱۹۸ هزار شغل ایجاد کند.

بر اساس گزارش رویترز، این گروه گفت که بیش از نیمی از سرمایه‌گذاری یا ۳۵.۵ تریلیون وون، برای زیرساخت‌های جدید تحقیق و توسعه و خطوط مونتاژ خودروهای الکتریکی اختصاص خواهد یافت. ۳۱.۱ تریلیون وون دیگر برای تحقیق و توسعه در خودروهای برقی در نظر گرفته شده است.

منبع : ايسنا

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.