والیبال ایران چگونه نایب قهرمان نوجوانان جهان شد؟

در فینال مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۲۳، تیم ملی والیبال ایران به مصاف فرانسه رفت و با نتیجه ۳ بر ۱ شکست خورد. والیبال ایران با نتایج ۲۲ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۶، ۱۸ بر ۲۵ و ۲۱ بر ۲۵ شکست خورد تا نایب قهرمان این مسابقات شود.

در بخش حمله، تیم ملی والیبال ایران ۴۷ امتیاز به دست آورد درحالی که فرانسه در این بخش ۴۶ امتیاز کسب کرد.

در دفاع روی تور، والیبال فرانسه عملکرد بی نقصی از خود نشان داد به طوری که در این بخش آنها ۱۸ امتیاز کسب کردند. والیبال ایران در بخش دفاع روی تور ۸ امتیاز به دست آورد.

در بخش سرویس هم فرانسه تیم برتر میدان بود به طوری که از امتیاز مستقیم سرویس ۶ امتیاز کسب کرد. همچنین والیبال ایران در امتیاز مستقیم سرویس، ۵ امتیاز به دست آورد.

والیبال ایران از اشتباهات حریف در این بازی ۲۶ امتیاز کسب کرد درحالی که فرانسه از اشتباهات ایران ۲۱ امتیاز به دست آورد.

باتوجه به عملکرد درخشان فرانسه در دفاع روی تور می‌توان گفت که این آیتم باعث اختلاف در نتیجه بازی و شکست والیبال ایران شد.

محمدرضا آل جلیل در پایان این بازی با کسب ۱۴ پوئن امتیازآورترین بازیکن ایران شد. همچنین هنوو بازیکن شماره چهار فرانسه با کسب ۱۸ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن تیم و زمین نام گرفت.

رده‌بندی نهایی هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان:

۱- فرانسه

۲- ایران

۳- کره‌جنوبی

۴- آمریکا

۵- بلغارستان

۶- بلژیک

۷- ایتالیا

۸- مصر

۹- برزیل

۱۰- اسلوونی

۱۱- ژاپن

۱۲- مکزیک

۱۳- آرژانتین

۱۴- کلمبیا

۱۵- صربستان

۱۶- پورتوریکو

۱۷- هند

۱۸- کاستاریکا

۱۹- شیلی

۲۰- نیجریه

انتهای پیام

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.