وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد؛ ساخت ۱ ۰۰ فضای ورزشی در هر ماه/ جذب مربی تربیت بدنی بعد از ۱۵ سال

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز  : رضامراد صحرایی در پاسخ به سوال یکی از دانش آموز خبرنگاران استان خراسان رضوی در خصوص اقدامات دولت سیزدهم برای رشد تربیت بدنی گفت: چند گام مهم در حوزه تربیت‌بدنی، ورزش و سلامت در دولت شهید رئیسی اتفاق افتاد که مهم‌ترین آن تمرکز در ساحت تربیت زیستی و بدنی مطابق با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و این از افتخارات دولت سیزدهم است.

وی افزود: در راستای توسعه فضاهای ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی، هر ماه حدود ۱۰۰ فضای ورزشی و در مجموع بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ فضای ورزشی اعم از استخر، چمن مصنوعی و اتاق‌های تربیت‌بدنی در کشور ساخته و تحویل دانش‌آموزان شد.

صحرایی با اشاره به لزوم افزایش نشاط و شادی در بین فرهنگیان گفت: مسابقات ورزشی فرهنگیان بعد از ۱۳ سال توقف، سومین دوره خود را امسال در مشهد مقدس و در ۳ رشته ورزشی با شرکت هزار و ۱۵۰ معلم برگزار کرد. در تلاش هستیم تا معلمانی که در رشته ورزشی تخصص دارند، بتوانند دانش‌آموزان را به یادگیری آن مهارت تشویق کنند و از آن‌ها یک دعوت عملی و واقعی به ورزش و سلامتی داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: موضوع غربالگری و سلامت دانش‌آموزان از بدو ورود به دبستان با همکاری وزارت بهداشت، برنامه‌ریزی شده و در پایه‌های دیگر نیز انجام خواهد شد.

صحرایی با اشاره به لزوم فعالیت نیروهای متخصص در حوزه تربیت‌بدنی و سلامت گفت: بعد از حدود ۱۵ سال، امسال جذب مربی تربیت‌بدنی و مراقب سلامت را از طریق آزمون استخدامی مشاغل کیفیت‌بخشی داریم که هم‌اکنون پس از اعلام نتایج اولیه در مراحل بررسی صلاحیت‌های حرفه‌ای و ارزیابی تکمیلی است.

وی بیان کرد: در دولت سیزدهم سعی شد تا تمرکز هر دانش‌آموز بر یک مهارت و رشته ورزشی انجام شود و امسال در دوره ابتدایی دوم یعنی پایه‌های تحصیلی چهارم، پنجم و ششم این موضوع ابلاغ و در سراسر کشور ۴۰۰ هزار دانش‌آموز در حال یادگیری رشته ورزشی مورد علاقه خود هستند.

صحرایی اظهار کرد: امیدواریم این فعالیت‌ها ادامه پیدا کند و سلامت دانش‌آموزان که یکی از برنامه‌های مهم برای آینده‌سازی دانش‌آموزان و نقش‌آفرینی آن‌ها در گام دوم انقلاب است، تضمین شود.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.