وزیر آموزش و پرورش: ۲۰۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل شناسایی شد‌

وزیر آموزش و پرورش گفت: پارسال حدود ۹۰۰ هزار و امسال بیش از ۲۰۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل شناسایی شدند و کار‌های ادامه تحصیل این افراد بازمانده از تحصیل در حال انجام است.

به گزارش اقتصاد جوان ، رضامراد صحرایی در گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش استان های سراسر کشور در هتل آسمان کرمان اظهار داشت: ظرفیت فوق‌العاده‌ای در استان کرمان نهفته است، کرمان جزو سه استان برتر در ارزیابی های صورت گرفته در کشور است و رتبه های زیر 1000 کنکور هم در این استان سه برابر شده است.

وی افزود: از ترک تحصیل دانش آموزان باید پیشگیری شود و در زمینه جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد، “نماد” طرح مناسبی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که بایستی جدی گرفته شود.

وزیر آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه تحولات آموزش ابتدایی و نظام دوری در حال برنامه‌ریزی است، گفت: پارسال حدود 900 هزار و امسال بیش از 200 هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل شناسایی شدند و کار‌های ادامه تحصیل این افراد بازمانده از تحصیل در حال انجام است.

صحرایی با بیان اینکه آموزش و پرورش عمومی ترین نهاد کشور است، گفت: در 18 استان کشور کار مسکن فرهنگیان در حال انجام است، تصریح کرد: پیگیری های لازم برای اتمام پروژه‌ها صورت می گیرد.

وی با تاکید بر راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در جنوب استان کرمان و لزوم تربیت معلم بومی گفت: استان کرمان در زمینه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور جایگاه ویژه ای دارد و اهتمام دولت سیزدهم این است همه مدارس کانکسی را جمع آوری کند.

وزیر آموزش و پرورش ضمن قدردانی از همه فرهنگیان و دانش آموزان رای اولی در برگزاری انتخابات حماسی 11 اسفند 1402 گفت: انقلاب ما مردم مدار است و حضور مردم در برگزاری و مشارکت در انتخابات در خور تحسین است.

بر پایه این گزارش، پانزدهمین گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش استان های سراسر کشور در روز دوم با حضور وزیر آموزش و پرورش و جمعی از اعضای شورای معاونان وزارت در مرکز آموزشی-رفاهی فرهنگیان برگزار شد.

منبع : تسنیم

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.