پایان بورس امروز 9 فروردین 1402/ شاخص کل در آستانه رکوردشکنی

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، معاملات بورس امروز در حالی رقم خورد که شاخص کل در جهت روز گذشته خود گام برداشت. برهمین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افزایش 34 هزار و 298 واحدی که معادل 1.7 درصد این شاخص است، رو‌به‌رو شد و در ارتفاع 2میلیون و 78 هزار واحدی به کار خود خاتمه داد.

شاخص کل هم‌وزن نیز هم‌سو با شاخص کل رفتار کرد و با افزایش 2.1 درصدی به سطح 622 هزار و 522 واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را 20 میلیارد و 290 میلیون و ارزش معاملات را 11 هزار و 67 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

پایان بورس 9 فروردین 1402

ورود و خروج پول حقیقی

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی، حکایت از ورود سرمایه حقیقی‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از ورود 422 میلیارد تومانی پول به بورس می‌دهد.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم شستا، وکغدیر و خودرو بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های خساپا، شستا و خودرو بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم «فارس» نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

سهم «رافزا» با افزایش 23.8 درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، انرژی1 نیز با افت 7.79  درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهام فارس، ذوب و شبریز تعلق گرفت. همچنین سهام فارس، حتوکا و رتاپ نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای شاملا، سصفها و خوساز خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های غگلپا، خکاوه و تپکو رقم خورد. همچنین «ومعادن» در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد شفا بود.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.