پوتین: هرگونه آشوب محکوم به شکست است

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز رئیس جمهور روسیه امشب در سخنرانی خود اعلام کرد که هرگونه باج گیری و آشوب محکوم به شکست است.

پوتین در سخنان خود با اشاره به شورش گروه نظامی خصوصی واگنر گفت: در روسیه کسانی هستند که مرتکب اعمال جنایتکارانه‌ای شدند که منجر به تقسیم جامعه می‌شد و سازمان دهندگان کودتا به میهن و مردم خود خیانت کردند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سخنرانی امشب خود از استقامت، همبستگی و میهن‌پرستی روس‌ها، تشکر و قدردانی کرد و گفت: ما در هر صورت کودتای مسلحانه را نابود می‌کردیم.

رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه نیروهای واگنر نیز از میهن‌پرستان بودند، گفت: واگنری‌ها همچنین از جمله کسانی بودند که در آزادی اراضی روسیه نقش داشتند ولی یکی از آنها سعی کرد از آنها در یک عملیات تاریک و نامشخص استفاده کند.

پوتین با اشاره به توقف شورش گروه مسلح واگنر گفت: خونریزی در بین برادران تمام چیزی است که نازی‌ها در کی‌یف می‌خواستند تا روسیه در مسیر خود شکست بخورد.

وی ادامه داد: من از سربازان و رهبران واگنر تشکر می‌کنم که تصمیم گرفتند به سمت خونریزی نروند و امروز فرصتی برای قرارداد با وزارت دفاع روسیه دارند.

رئیس جمهور روسیه تأکید کرد که واگنری‌ها می‌توانند با وزارت دفاع روسیه قرارداد امضا کنند یا به بلاروس بروند.

پوتین با بیان اینکه باج خواهی و تلاش برای ایجاد آشوب و ناآرامی‌های داخلی وجود داشت، تصریح کرد: هرگونه باج گیری و آشوب محکوم به شکست است.

رئیس جمهور روسیه اضافه کرد: دشمنان روسیه می‌خواستند کشور در درگیری‌های داخلی غرق خون شود، اما باید بگویم که آنها دچار اشتباه محاسباتی شده‌اند.

رئیس جمهور روسیه در ادامه درباره گروه واگنر گفت: اخاذی‌ها و تلاش‌هایی برای ترتیب دادن ناآرامی‌های داخلی وجود داشت، اما آنها محکوم به شکست بودند. سازمان دهندگان قیام مسلحانه به میهن و مردم خیانت کردند. شورشیان می خواستند سربازان ما یکدیگر را بکشند و این همان چیزی است که کی یف می خواست.

پوتین در سخنرانی خود خطاب به ملت روسیه نیز گفت: مردم، احزاب، سازمان های مذهبی و جامعه در کل در حمایت از نظم قانون اساسی موضع قاطعانه‌ای اتخاذ کرده‌اند.

ولادیمیر پوتین بعد از سخنرانی خود در حال برگزاری جلسه با وزیر دفاع روسیه و برخی از مقامات این کشور است.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.