پیام مهم عضویت ایران در بریکس برای سرمایه‌گذاران خارجی

 مسعود براتی؛ معاون سازمان سرمایه گذاری، کمکهای اقتصادی و فنی ایران در توییتر نوشت: برخی درباره اثر حضور ایران در پیمان‌هایی مانند ‎شانگ‌های و ‎بریکس بر اقتصاد سوال و ابهام دارند. مهمترین اثر برای ایران تحت ‎تحریم این است که به فعالان اقتصادی کشور‌های عضو پیمان نشان می‌دهد، اراده سیاسی دولت‌هایشان بر توسعه همکاری با ایران علی‌رغم وجود تحریم است.

وی افزود: ‏این پیام مهمی برای آن‌هایی است که در همکاری با ایران منافع دارند. اراده آن‌ها را تقویت و تثبیت می‌کند. این اتفاق تحریم را در سطح ‎راهبردی خنثی کرده و زمینه را برای همکاری اقتصادی با ایران را مهیاتر می‌کند.

این کارشناس اقتصادی يادآور شد: البته همانطور که بار‌ها گفته‌ام برای به فعلیت رساندن همکاری اقتصادی نیاز به استفاده از ابزار‌ها و سازوکار‌هایی است که خارج از نظم اقتصادی آمریکا محور ایجاد و توسعه یافته باشند که خدا را شکر در سال‌های اخیر ابزار‌های فراوانی ایجاد شده‌اند. مانند ابلاغیه چند روز پیش وزیر اقتصاد که روش‌های انتقال سرمایه را در کشور توسعه داد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.