پیش بینی قیمت بیت کوین تا پایان سال میلادی/ بیت کوین در نزدیکی سطح ۴۰ هزار دلار

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، در دنیای پرتلاطم رمزارزها، بیت کوین بار دیگر با رشد چشمگیر خود توجه سرمایه‌گذاران و کارشناسان را به خود جلب کرده است. مارکوس تیلن، سرپرست تحقیقات در ماتریکسپورت و بنیانگذار تحقیقات دیفای، پیش‌بینی خوش‌بینانه‌ای را مطرح کرده است و انتظار دارد که بیت کوین تا پایان امسال به نرخ 40 هزار دلار برسد.

صعود قیمت بیت کوین طی سال جاری بسیار شگفت‌انگیز بوده، به‌طوری که این ارز دیجیتال در طول چهار هفته، 40 درصد رشد داشته است. این روند صعودی همچنینی تقاضا برای سایر محصولات در بازار را به شدت افزایش داده است.

تاثیر محرک‌های بازار و روند صعودی

تیلن توجه دارد که تقاضای افزایش یافته در بازار ارز دیجیتال، باعث شده است تا گردانندگان بازار به خرید بیشتر بیت کوین روی آورند تا موقعیت‌های خود را پوشش دهند. این اقدام آنها می‌تواند به تداوم روند صعودی بیت کوین کمک کند.

محصولات مختلف صرافی‌ها و صندوق‌های معاملاتی بازار در پیش‌بینی تیلن نقش مهمی دارند. به‌طوری که با تشدید تمایل معامله‌گران به خرید در مقابل فروش، رسیدن قیمت به سطح 40 هزار دلاری از احتمال بسیار بالایی برخوردار است. همان‌طور که بازار به این هدف نزدیک می‌شود، انتظار می‌رود که شرکت‌کنندگان بیشتری نیز اقدام به خرید بیت کوین کنند، که این امر فشار صعودی بر بازار را افزایش می‌دهد.

نشانه‌های مثبت برای بیت کوین

یکی دیگر از عواملی که چشم‌انداز خوش‌بینانه بیت کوین را تقویت می‌کند، کاهش اخیر نرخ تورم در آمریکا و واکنش احتمالی فدرال رزرو است. با افزایش نشانه‌هایی از تسهیل تورم و گمانه‌زنی‌هایی در مورد احتمال کاهش نرخ‌های بهره، فضا برای سرمایه‌گذاری در دارایی‌های پر ریسک مانند بیت کوین هر هفته مساعدتر می‌شود.

تیلن پیشنهاد می‌کند که اگر فاصله بین نرخ تورم و نرخ‌های بهره به 2.0 درصد برسد، این امر می‌تواند به کاهش قابل توجه نرخ‌های بهره در سال آینده منجر شود که برای بیت کوین امری مطلوب است.

در نهایت، احتمال تصویب صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) نقدی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نیز به خوش‌بینی‌ها در بازار دامن می‌زند. تحلیلگران بلومبرگ احتمال 90 درصدی به تصویب حداقل یک ETF نقدی پیش از تاریخ 10 ژانویه را می‌دهند. این امر می‌تواند به طور قابل توجهی به افزایش قیمت بیت کوین کمک کند.

با نزدیک شدن به پایان سال میلادی، دنیای رمزارزها با انتظارات زیادی مواجه است. ترکیبی از دینامیک‌های بازار، سیاست‌های فدرال رزرو و احتمال تصویب ETFهای نقدی، دلیل قانع‌کننده‌ای برای ادامه روند صعودی بیت کوین ایجاد می‌کند. با افزایش دیدگاه کارشناسانی مانند تیلن، هدف 40,000 دلاری در دسترس بازار به نظر می‌رسد. در ادامه، انتهای سال 2023 برای علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران بیت کوین، دوره‌ای هیجان‌انگیز پیش‌بینی می‌شود.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.