پیش بینی قیمت بیت کوین در سطح 29 هزار دلار

حرکت قیمت بیت کوین، در بحبوحه کاهش محسوس حجم معاملات روزانه صورت می‌گیرد. تا لحظه نگارش گزارش، این میزان به 4.5 میلیارد دلار کاهش یافته است.

استقبال نامزد ریاست جمهوری 2024 از کمک‌های مالی رمزارزی

فرانسیس سوارز، نامزد ریاست جمهوری سال 2024 و شهردار میامی، در اقدامی جالب و پراهمیت در جهت پذیرش ارزهای دیجیتال، اعلام کرده است که کمپین او کمک‌های مالی را در طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین خواهد پذیرفت.

این اقدام او منعکس کننده تصمیمات مشابه سایر نامزدها است. یکی از برداشت‌های مثبت این تصمیم، تأثیر فزاینده ارزهای دیجیتال بر تأمین مالی سیاسی تأکید است که در این دوران می‌تواند بسیار مهم جلوه کند.

از سوی دیگر، تصمیم وی می‌تواند باعث افزایش توجه و پذیرش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شود و به طور بالقوه بر پویایی بازار ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

از روز یکشنبه، قیمت بیت کوین (BTC/USD) به نظر می‌رسد در یک ناحیه معاملاتی محدود شده قرار گرفته است. این ناحیه با مقاومت و حمایتی به ترتیب در حدود 30 هزار دلار و 29 هزار دلار پیش روی قیمت قرار دارد.

شاخص‌های فنی کلیدی بازار مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) و اندیکاتور (MACD)  چشم انداز نزولی را برای بیت کوین در این مرحله نشان می‌دهند.

با نگاهی اجمالی به نمودار قیمت بیت کوین یک روند نزولی پایدار قابل تشخیص است که این ارز دیجیتال به سطح 29 هزار و 100 دلار محدود کرده است.

در ادامه حرکت نزولی قیمت، بیت کوین ممکن است سطوح حمایت پایین‌تری را آزمایش کند. به طور بالقوه قیمت بیت کوین در صورت تداوم روند کنونی، می‌تواند به سمت سطح 28 هزار و 700 دلار سوق داده شود.

این احتمال وجود دارد که بیت کوین بتواند در سطح 28 هزار و 700 دلار حمایت مناسبی را در میان روند نزولی خود پیدا کند. اگر بیت کوین از این سطح حمایت نیز عبور کند، هدف احتمالی بعدی برای قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند سطح 28 هزار و 200 دلار باشد. در صورتی که قیمت به سمت سطوح پایین‌تر برود، فروشندگان ممکن است سطوح حمایت 26 هزار دلار را نیز هدف قرار دهند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.