پیش بینی قیمت بیت کوین / روند ثابت بازار ارز دیجیتال ادامه دارد؟

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان ، در به‌وجود آمدن انتظار برای مسیر صعودی قیمت بیت کوین، خبر تأیید کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا (SEC) از صندوق معاملات اوراق بهادار بیت کوین Grayscale نقش مهمی ایفا کرده است، که بدون شک به رشد قیمت این ارز دیجیتال کمک بسیاری کرده است. علاوه بر این موارد، رشد این ارز دیجیتال در میان شرایط تورمی و تنش‌های جغرافیایی رخ داده است.

صعود بیت کوین در فضای تنش‌های جغرافیایی

بیت کوین از نوسان قابل توجهی برخوردار بوده و تا حدودی به دلیل انتشار اطلاعات جدید Consumer Price Index (CPI) کمی رشد قیمت داشته است. در ماه سپتامبر، گزارش CPI نشان داد که تورم نسبت به داده‌های ماه قبل 0.2 درصد کاهش یافته و باعث افزایش 12 درصدی بیت‌کوین به نزدیک سطح 28 هزار دلار در روز جمعه شد.

انعطاف‌پذیری بیت کوین در این شرایط نامطمئن ژئوپلیتیکی بر جذابیت آن به عنوان پناهگاهی برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال سرپناهی در برابر تلاطمات جهانی هستند تأکید می‌کند.

قیمت بیت کوین

پویایی بازار فعلی بیت کوین ترکیبی از ثبات و حرکت ظریف را نشان می‌دهد. امروز، قیمت بیت کوین تقریباً در حدود 26 هزار و 800 دلار قیمت دارد که نشان دهنده افزایش 0.04 درصد در 24 ساعت گذشته است. این جابجایی اندک بر اساس حجم معاملات قابل توجهی نزدیک به 4.8 میلیارد دلار انجام گرفته است.

قیمت بیت کوین بدون تزلزل در تسلط خود بر بازار، همچنان در نمودارهای ارزهای دیجیتال پیشرو است و جایگاه برتر خود را در CoinMarketCap حفظ می‌کند. ارزش بازار قابل توجه آن در حدود 524.79 میلیارد دلار است، با عرضه فعلی 19،514،125 کوین BTC، که به سقف از پیش تعیین شده 21 میلیونی نزدیکتر شده است.

پیش بینی قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین، منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

از جنبه تکنیکال، نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین بینش‌هایی را درباره آینده خود ارائه می‌دهد. نقطه محوری 26 هزار و 450 دلار است، در حالی که مقاومت‌ها و حمایت‌ها در فواصل زمانی به ترتیب حدود 28 هزار و 50 دلار، 29 هزار دلار، 30 هزار و 550 دلار و در مقابل حمایت‌‌ها در سطح 25 هزار دلار، 23 هزارو  900 دلار و 22 هزار و 875 دلار قرار دارند. با بررسی شاخص‌های خاص، شاخص قدرت نسبی (RSI) به عدد 46 می‌رسد که نشان‌دهنده احساس کمی نزولی در بازار است، زیرا زیر نقطه میانی استاندارد 50 قرار دارد.

علاوه بر این، با قرار گرفتن میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) روی سطح 27 هزار و 100 دلار و قیمت بیت کوین در زیر آن، یک روند نزولی کوتاه‌مدت در نمودار قیمت مشهود است.

با مشاهده حرکت قیمت بیت کوین، به نظر می‌رسد معامله‌گران در یک محدوده ساید حرکت می‌کنند، که عمدتاً بین 26 هزار و 900 دلار تا 26 هزار و 500 دلار قرار دارد. در پایان، تا زمانی که قیمت بیت کوین زیر سطح 27 هزار و 100 دلار باقی بماند، روند گسترده‌تر قیمت را می‌توان نزولی تفسیر کرد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.