چرا آمریکا دلار عراق را رد کرد؟

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، وال استریت ژورنال در خصوص دلار عراق نوشت؛ ایالات متحده آمریکا درخواست عراق برای یک میلیارد دلار پول نقد را به بهانه استفاده احتمالی ایران رد کرد.

در شرایطی که در طول هفته اخبار سیاسی در رکود نسبی بودند خبر تعطیلی احتمالی دولت آمریکا و عدم تصویب بودجه ایالات متحده، معامله گران را امیدوار به رشد اونس طلا کرد، ولی در نهایت تصویب ۴۵ روزه بودجه به سقوط بیشتر اونس طلا دامن زد و قیمت‌ها نزولی شدند.

خبری که در پایان هفته مورد توجه بازار ارز قرار گرفت خبر وال استریت ژورنال بود ایالات متحده درخواست عراق برای یک میلیارد دلار پول نقد را به بهانه استفاده احتمالی ایران رد کرد، از آنجایی که در سال گذشته همزمان با افزایش فشار ایالات متحده بر منابع ارزی عراق قیمت دلار در ایران بالا رفت، اقدام ایالات متحده برای بازار ارز آشنا بود.

بررسی‌ها از قیمت دلار نشان می‌دهد دلار در بازه زمانی هفته جاری نوسانی نداشته و در روز پنجشنبه هم مانند هفته گذشته بازده حدود صفر درصدی را ثبت کرده است.

بررسی قیمت دلار در یک ماهه گذشته نشان می‌دهد که دلار غالبا در پایان هفته‌ها کمی افزایش یافته است، ولی در ادامه هفته بعد اصلاح می‌کند به همین خاطر اگر دلار مانند گذشته رفتار کند احتمال کاهش برای آن در ادامه هفته جاری وجود دارد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.