چه زمانی پوند دیجیتال در دسترس خواهد بود؟

بانک انگلستان و خزانه‌داری بریتانیا اعلام کردند تصمیم‌گیری در مورد انتشار پوند دیجیتال در اواسط دهه ۲۰۲۰ میلادی خواهد بود. دهه ۲۰۲۰ میلادی، دویست و دومین دهه تقویم میلادی است که از اول ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ آغاز شده است و در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۹ به پایان می‌رسد.

بانک انگلستان و خزانه‌داری بریتانیا انتظار دارند که نتایج تصمیم‌گیری در مورد انتشار پوند دیجیتال در اواسط دهه مشخص شود.

در حال حاضر این پروژه در مرحله طراحی است و مسائلی از جمله حریم خصوصی، امنیت، انعطاف‌پذیری، عملکرد، توسعه‌پذیری و مصرف انرژی را بررسی می‌کند.

اگر بانک مرکزی بریتانیا و وزارت خزانه‌داری تصمیم بگیرند به اصطلاح ساخت پوند دیجیتال را آغاز کنند، ابتدا نمونه اولیه را در یک محیط شبیه‌سازی شده سپس در موارد آزمایشی واقعی توسعه می‌دهند و در همین زمان، دولت مشاوره عمومی را شروع و قوانین مربوطه را معرفی خواهد کرد.

بانک مرکزی بریتانیا مجددا تایید کرد پوند دیجیتال که برخلاف دارایی‌های رمزنگاری بدون پشتوانه، ارزش ذاتی دارد و پایدار خواهد بود، همچنین از طریق کیف پول‌های دیجیتال قابل دسترسی، به راحتی قابل مبادله است و بهره پرداخت نخواهد کرد.

این بانک اعلام کرد حداقل در ابتدا شاهد محدودیت‌هایی در این مورد خواهیم بود که یک فرد یا کسب‌وکار چقدر می‌توانند پوند دیجیتال در اختیار داشته باشند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.