چگونه فطریه پرداخت کنیم؟

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: مردم خیر و نیکوکار استان می‌توانند زکات فطریه خود را از طریق روش‌های حضوری و غیرحضوری به دست نیازمندان برسانند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز  به نقل از مهر، جاسم محمدی فارسانی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم نیکوکار استان و تبریک پیشاپیش عید سعید فطر، بیان کرد: ۱۵۴۸ پایگاه در محل مصلی‌ها، مراکز برگزاری نماز عید فطر و مراکز نیکوکاری با حضور بیش از ۲ هزار نیروی افتخاری آماده دریافت زکات فطریه مردم استان هستند.

وی با اشاره به روش‌های غیرحضوری پرداخت زکات فطریه افزود: پرداخت غیرحضوری از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۵*۰۳۸*۸۸۷۷*، شماره کارت بانکی ۹۴۹۴۵۰۰۵۹۹۷۹۶۰۳۷ (فطریه عام)، ۷۷۶۰۵۰۰۶۹۹۷۹۶۰۳۷( فطریه سادات)، ۶۰۳۵۵۰۰۷۹۹۷۹۶۰۳۷ (کفاره غیرعمد) و ۴۳۰۲۵۰۰۸۹۹۷۹۶۰۳۷ (کفاره عمد) در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان ضمن تأکید بر نظارت شورای زکات تنها بر روند دریافت و پرداخت زکات فطریه ادامه داد: تمامی مؤسسات خیریه، مراکز نیکوکاری و نهادهایی که اقدام به جمع‌آوری زکات فطریه می‌کنند، دارای مجوز و آرم مخصوص (جهت نصب بر روی صندوق جمع‌آوری زکات فطریه) از دبیرخانه شورای زکات هستند.

محمدی اضافه کرد: امسال ظرفیت دیگری نیز برای پرداخت فطریه پیش‌بینی شده و مردم می‌توانند از طریق نانوایی‌های سراسر کشور و با استفاده از دستگاه‌های کارتخوان تعبیه شده، فطریه و کفاره خود را پرداخت کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مردم استان می‌توانند با نصب (اپلیکیشن نظر) از طریق گوشی‌های همراه هوشمند زکات فطریه خود را پرداخت کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان بابیان اینکه زکات فطریه هر منطقه در کوتاه‌ترین زمان طبق احکام شرعی به دست نیازمندان همان منطقه می‌رسد گفت: مبالغ پرداختی زکات فطریه در همان روز عید فطر از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به حساب نیازمندان تحت حمایت و غیر تحت حمایت واریز می‌گردد.

لازم به ذکر است، سال گذشته بیش از ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان زکات فطره (عام و سادات) و کفاره (عمد و غیرعمد) پرداختی مردم استان به دست نیازمندان رسید.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.