کار بزرگ مبارز ایرانی؛ علی اکبری با بوکس حریف بوکسورش را برد / مالیخین هم امیر را تحسین کرد

مربی امیر علی اکبری تاکید کرد که امیر در مقابل حریف بوکسورش با بوکس به پیروزی رسید و کار بزرگی کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی  اقتصاد جوان نیوز امیر علی اکبری روز گذشته در  یکصد و شصت و ششمین رویداد سازمان وان مقابل آرجان بولار دارنده پیشین کمربند سنگین وزن این مسابقات به برتری رسید تا پس از شروع بعد و دو شکست ابتدایی، چهارمین پیروزی متوالی‌اش را ثبت کند. نکته جالب این مبارزه استراتژی امیر علی اکبری در مقابل حرف هندی بود. جایی که مبارز کشورمان با اتخاذ تاکتیک بوکس به مصاف فایتری رفت که در بوکس حرف زیادی در دنیا دارد.

علیرضا استکی مربی امیر علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص مبارزه روز گذشته اظهار داشت: حریف امیر در سازمان UFC بازی کرده است و از چهار مبارزه صاحب سه پیروزی و یک شکست شده است. بولار از 12 مبارزه در سازمان وان نیز 11 پیروزی کسب کرده است. او کمربند سنگین وزن وان چمپونشیپ را دارد که با باخت مقابل مالیخین این کمربند را از دست داد. او حریف راحتی نبود، اما امیر واقعاً فوق‌العاده و زیبا بازی کرد و جای هیچ حرف و حدیثی باقی نگذاشت. امیر در مقابل بولار بوکس کرد و توانست یک نمایش خیره کننده داشته باشد و کار بزرگی کرد.

بیشتر بخوانید

علی اکبری دریک قدمی پادشاهی سنگین وزن/«بولار»حرفی برای گفتن نداشت

وی در خصوص استراتژی درست علی اکبری و اتخاذ تاکتیک بوکس در مقابل بولار گفت: آرجان بولار اصلاً کشتی‌گیر نبود و کشتی بلد بود؛ چرا که پدرش کشتی‌گیر است. بولار یک بوکسور است و هند نیز در بوکس آماتور جز 4، 5 کشور برتر دنیا است. هند همیشه در بوکس برای همه کشورها مشکل‌ساز است، اما امیر با بوکس حریف بوکسورش را از کار انداخت و به پیروزی رسید.

مربی مبارز کشورمان در خصوص تداوم شکست ناپذیری زوج استکی و علی‌اکبری در سازمان وان گفت: کلاً شکست را هیچ جا نمی‌پذیرم. سری قبل نیز که با علی اکبری همکاری داشتم از 8 بازی در 7 مبارزه پیروز شدیم. آن یک باخت را هم من دوست نداشتم بازی کند، اما مربی آمریکایی اصرار کرد به قفس برود. سه بازی با من در سازمان ASB به صورت مستقیم انجام داد که برد و از زمان همکاری دوباره نیز در 4 مبارزه سازمان وان چمپیونشیپ برده است.

استکی خاطرنشان کرد: 7 بازی را به صورت کامل امیر با من بوده که به پیروزی رسیده است. در سازمان رایزن نیز من مربی و مربی آمریکایی سرمربی‌اش بود. در آن تک بازی که باخت هم من اختیار نداشتم و سرمربی آمریکایی اصرار کرد به قفس برود. اگر اختیار با من بود اجازه نمی‌دادم که آن بازی را هم ببازد.

وی در خصوص مطرح شدن بحث دیدار دوباره امیر علی اکبری با مالیخین گفت: آنطور که می‌بینم مالیخین علاقه‌ای ندارد با امیر بازی کند؛ چرا که علی اکبری برای او خطرناک شده است. امروز نیز جلوی همه گفت که امیر بوکس تو خیلی خوب و متحول شده است. برای بازی نکردن با امیر نیز دو وزن پایین‌تر آمده است.

انتهای پیام/

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.