گوش شکسته‌ها دست پُر از بلغارستان برگشتند

نمایندگان کشتی آزاد و فرنگی ایران در رقابت‌های جام دانکلوف و نیکولای پتروف بلغارستان ۵ طلا، یک نقره و یک برنز کسب کردند.

به گزارش اقتصاد جوان  به نقل از ایرنا، رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی جام دانکلوف و نیکولای پتروف بلغارستان روزهای ۱۷ تا ۲۰ اسفندماه در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد. در پایان این مسابقات برای تیم کشتی فرنگی ایران محمد ناقوسی در وزن ۸۲ کیلوگرم، غلامرضا فرخی در وز ۷۷ کیلوگرم و امیررضا اکبری در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند، محمدرضا گرایی در وزن ۷۲ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

در رده‌بندی تیمی ایران با ۱۱۷ امتیاز بعنوان سوم رسید.

برای تیم کشتی آزاد ایران عباس ابراهیم‌زاده در وزن ۶۵ کیلوگرم و مبین عظیمی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و یاسین رضایی در وزن ۶۱ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

در وزن ۶۱ کیلوگرم یاسین رضایی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۶ مغلوب استوان میچیچ دارنده مدال طلای وزن ۵۷ کیلوگرم جهان از صربستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۲ بر ۱ استیلیان ایلی‌اف از بلغارستان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم عباس ابراهیم‌زاده در دور نخست مقابل یزا از فرانسه به برتری دست یافت و در دور دوم استیکر از فرانسه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل جون سیک یونگ از کره‌جنوبی به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم محمدمبین عظیمی با نتیجه ۱۱ بر صفر رجب حاج داری از مقدونیه را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

کشتی فرنگی:

در وزن ۵۵ کیلوگرم محمد حسینوند که رقابت‌های خود را به صورت دوره‌ای برگزار کرد، مقابل هیفینگ ژانگ از چین با نتیجه ۱۵ بر ۶ و مارلان موکاشیف از قزاقستان با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

وزن ۶۰ کیلوگرم محمدمهدی جواهری ایسخار کوربایف از قزاقستان را با نتیجه ۱۳ بر ۴ شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۶ از سد زیهائو ژی از چین گذشت. جواهری در دور بعد مقابل حریف اوکراینی مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا گرایی که رقابت‌های خود را به صورت دوره‌ای برگزار کرد در سه دور مقابل عبدالملک مرابات از الجزایر، یراسیل نوربوسینوف از قزاقستان و علیخان ساتایف از قزاقستان به ترتیب با نتایج عالی ۸ بر صفر، ۹ بر صفر و ۸ بر صفر به پیروزی رسید. وی در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر دیوید دیمیتروف از بلغارستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. گرایی در این دیدار به مصاف علیخان ساتایف از قزاقستان که دیروز با نتیجه عالی شکستش داده بود، رفت و در حالی که ۵ بر ۱ کشتی را پیش بود در یک غافلگیری ضربه فنی شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۷ کیلوگرم غلامرضا فرخی در کشتی نخست با نتیجه ۸ بر ۴ و ضربه فنی جانی بور از فرانسه را شکست داد و در مبارزه دوم عمر ساتایف از قزاقستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۵ بر ۱ استویان کوباتوف از بلغارستان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم محمد ناقوسی در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر آمار مومنی از الجزایر را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر یک از سد میراس بارشیلیکوف از قزاقستان گذشت و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۹ بر ۶ روسلان درمانسکی از بلغارستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. ناقوسی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۳ از سد ولادمیری کارچایدزه از فرانسه گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیررضا اکبری در دور اول مقابل وانگ از چین به برتری دست یافت و در دور دوم حریفی از آمریکا را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار نهایی، مارکوس راگینگر از اتریش را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.