گوگل کروم احتمالا به ابزار هوش مصنوعی مجهز می‌شود

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، گوگل درحال افزودن قابلیت‌های هوش مصنوعی به تمامی محصولات خود است و حالا ظاهراً نوبت به مرورگر گوگل کروم رسیده است. براساس گزارش‌های منتشرشده، غول موتور جستجو درحال کار روی یک بخش تنظیمات هوش مصنوعی جدید است که ابزار سازماندهی خودکار تب‌های کروم و یک ویژگی تکمیل خودکار جدید را فراهم می‌کند.

براساس گزارش AndroidPolice، این ویژگی جدید هنوز درحال توسعه است و همانطور که یکی از منابع در شبکه اجتماعی ایکس گزارش داده است، بخش جدید تنظیمات کروم «Advanced» نام خواهد داشت. بااین‌حال، URL این بخش به‌صورت chrome://settings/ai است که نشان می‌دهد قابلیت‌های هوش مصنوعی احتمالاً به کروم خواهند آمد.

قابلیت هوش مصنوعی گوگل کروم

براساس ویدیوهایی که توسط این منبع به اشتراک گذاشته شده است، مشخصاً گوگل توسعه این بخش جدید را هنوز کامل نکرده است. در این ویدیو (تصویر متحرک زیر) گزینه‌ای تحت عنوان «نمایش تنظیمات اضافی» وجود خواهد داشت که با انتخاب آن گزینه «Autofill helper» نمایان می‌شود. با فعال‌کردن این گزینه نیز باید مرورگر خود را مجدداً راه‌اندازی کنید و کاملاً مشخص نیست که این ویژگی چه کمکی خواهد کرد.

همچنین ظاهراً این گزینه ابتدا «Compose» (به‌معنای نوشتن) بوده است، اما چیزی که در ویدیو بالا دیده می‌شود، متفاوت است.

علاوه ‌بر این، ویژگی سازماندهی خودکار تب‌های کروم نیز احتمالاً در این بخش وجود خواهد داشت. این ویژگی قبلاً نیز توسط گوگل درحال توسعه بوده است و با کمک آن، پس از بازکردن تعداد مشخصی از تب‌ها، دکمه‌ای تحت عنوان «Organize Tabs» ظاهر می‌شود که می‌تواند تب‌ها را به‌طور خودکار مرتب کند. قبلاً مشخص نبود که این ویژگی از هوش مصنوعی کمک خواهد گرفت، اما اگر گزارش امروز درست باشد، مطمئناً با نوعی الگوریتم یادگیری ماشینی مواجه خواهیم بود.

مهم‌ترین محصول هوش مصنوعی گوگل بدون شک چت‌بات بارد است که غول فناوری در چند وقت گذشته تلاش کرده آن را به سایر محصولات خود اضافه کند. اخیراً این چت‌بات به ویژگی جدیدی مجهز شده بود که می‌تواند با مشاهده ویدیوهای یوتوب، به سؤالاتی درباره محتوای آن‌ها پاسخ دهد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.