سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارقانی که از کارگاهی در جنوب تهران دزدی کرده بودند، خبر داد.

به گزارش اقتصاد جوان نیوز  از پلیس تهران بزرگ، سرهنگ رسول بهرامی روز دوشنبه در این خصوص اظهار کرد: شهروندی با مراجعه به کلانتری ۱۵۹ بیسیم اظهار داشته شب گذشته سارقان با تخریب قفل و ورود به کارگاه تولیدی اقدام به سرقت تولیدات کارگاه و ابزار کار به ارزش مالی حدود پنج میلیارد ریال کرده اند.

سرهنگ بهرامی افزود: در بررسی فیلم های استخراج شده از دوربین های مداربسته و اقدامات فنی پلیسی هویت و مخفیگاه ۲ سارق ۳۷ و ۳۵ ساله سابقه دار که با مشارکت یکدیگر اقدام به سرقت از کارگاه کرده بودند، شناسایی شد.

سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: با هماهنگی های قضایی تیم عملیات کلانتری به مخفیگاه متهمان اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه آنها را دستگیر کردند.

وی افزود: در بررسی های به عمل آمده از مخفیگاه متهمان، اجناس به سرقت رفته از کارگاه کشف و به کلانتری انتقال یافت.

سرهنگ بهرامی یادآور شد: متهمان به جرم خود مبنی بر سرقت از اماکن خصوصی اعتراف و هر ۲ متهم پس از تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

توقیف لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در بازار تهران

همچنین رییس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از کشف بیش از هفت هزار انواع لوازم آرایشی خارجی قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری در این مورد توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران مشخص شد مالک یک انبار کالا در محدوده خیابان ناصر خسرو تعداد فراوانی کالای قاچاق در این مکان تخلیه و دپو کرده است.

وی عنوان کرد: بررسی های ماموران حکایت از این داشت که به تازگی به دفعات مختلف خودروهای مشکوک در این محل تردد داشته و مقادیر زیادی لوازم آرایشی و بهداشتی به داخل انبار تخلیه کرده اند.

دستگیری سارقان میلیاردی و توقیف لوازم آرایشی قاچاق در بازار تهران

سرهنگ افشاری به هماهنگی های قضایی در این پرونده اشاره کرد و افزود: در بررسی های بیشتر از این مکان هفت هزار و ۷۴۰قلم انواع لوازم آرایشی خارجی و فاقد مجوزهای قانونی کشف شد.

وی با بیان اینکه در این رابطه یک نفر دستگیر شده است، از شهروندان درخواست کرد که درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.

دستگیری سارقان حرفه‌ای محتویات داخل خودرو

از سوی دیگر رییس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقان حرفه‌ای محتویات داخل خودرو در غرب تهران، خبر داد.

سردار علی ولیپور گودرزی در این خصوص اظهار کرد: با وقوع سرقت‌های سریالی محتویات داخل خودرو از خودروهای شهروندان در غرب تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد سه مرد جوان در ساعات پایانی شب با یک خودروی سرقتی پراید مشکی رنگ در خیابان‌های غرب تهران بخصوص در محدوده خیابان ستارخان پرسه زنی می کردند و پس از شناسایی خودروهای شهروندان با کج کردن درب آنها، اقدام به سرقت محتویات داخل خودرو کرده‌اند.

به گفته سردار گودرزی، کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت و مخفیگاه متهمان را در جنوب تهران شناسایی کردند و پی بردند که آنها افراد سابقه‌داری هستند.

دستگیری سارقان میلیاردی و توقیف لوازم آرایشی قاچاق در بازار تهران

وی با بیان اینکه متهمان حرفه‌ای بوده و مدام مخفیگاه خود را تغییر می دادند، عنوان کرد: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهمان شدند و آنها را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: متهمان پس از انتقال به اداره بیستم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدا منکر جرم خود بودند اما پس از مشاهده شواهد و مدارک موجود از سوی کارآگاهان به جرم خود مبنی بر ده ها فقره سرقت محتویات داخل خودرو در غرب تهران اعتراف کردند.

وی اضافه کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.