7 برنامه مجموعه فرهنگی سرچشمه برای شهدای هفتم تیر

مؤسسه فرهنگی هنری سرچشمه نور انقلاب اسلامی به مناسبت ایام شهادت شهید آیت‌الله بهشتی وشهدای ۷۲ تن برنامه‌های متعددی را از تاریخ یکم تیرماه تا ۱۰ تیر ماه تدارک دیده است.

اطلاعات برنامه به شرح زیر است:
بازدید از موزه و یادمان شهدای هفتم تیر از یکم تا هفتم تیرماه برای عموم مردم امکان پذیر است.

سلسله میزگردهای بررسی آراء و اندیشه‌های شهید بهشتی با حضور اندیشمندان و متفکران شاخص انقلاب اسلامی از ساعت ۸ تا ۱۸ در چهارم تیرماه برگزار می‌شود.

شب شعر شهدای هفتم تیر باحضور شاعران و ادیبان شاخص ملی پنجم تیرماه از ساعت17 تا 20 برگزار می‌شود.

همایش بین‌المللی «از بهشتی تا آرمان» با حضور جمعی از خانواده‌های شهدای ترور انقلاب اسلامی، جمعی از نخبگان و مسئولان کشوری ششم تیرماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برگزار می‌شود.

مراسم خوانش دعای عرفه در جوار مزار مطهر شهدای شهدای هفتم تیر با سخنرانی حجت‌الاسلام سیدحسین مؤمنی و قرائت دعای عرفه و ذکر مصیبت توسط حاج احمد نیکبختیان و حاج امیر عباسی هتم تیرماه برگزار می‌شود.

نشست و هم اندیشی مذاکره علم، تداوم بهشتی، مطهری و مصباح نیز دهم تیرماه ساعت ۱۹:۳۰ برگزار می‌شود.

نصب دیوار نگاره‌های مییدان ولیعصر(عج)، انقلاب، جهاد و فلسطین با توجه به موضوع هفتم تیر در روزهای چهارم تا هشتم تیرماه.

حادثه هفتم تیر، حادثه بمب گذاری در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی است که در ۷ تیر ۱۳۶۰ منجر به شهید شدن هفتاد و چهار نفر از اعضای این حزب شد. این انفجار در ساعت ۲۰:۳۰ در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در سالن اجتماعات حزب واقع در سرچشمه تهران در جلسه‌ای رخ داد و منجر به شهید شدن اعضای حزب جمهوری اسلامی که در مجلس شورای اسلامی و هیأت دولت عضویت داشتند، شد. در این حادثه سید محمد بهشتی رئیس دیوان عالی کشور و دبیر کل حزب جمهوری اسلامی از جمله شهدا  بود.

پایان پیام/

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.