مقانلو: اگر تست‌ها مثبت باشد اعزام به باکو لغو می‌شود/ تیشه به ریشه تکواندو زده‌اند

بیژن مقانلو در گفت‌وگو با خبرنگاران ورزشی اظهار داشت ، در پاسخ به این سؤال که موضوع دوپینگ دو ملی‌پوش که در مسابقات گرند اسلم چین حضور داشتند، امروز مطرح شده است، اظهار داشت: واقعیت این است که به اندازه‌ای همه ما شوکه شده‌ایم که نمی‌دانیم چه بگوییم. همه چیز دیده بودیم اما چنین چیزی را در ورزش ندیده بودیم. واقعیت این است که احساس می‌کنیم بوی توطئه می‌آید و این موضوع بدون شک به آبروی کشور و ورزش ایران لطمه می‌زند.

وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که آیا داروهایی که در تست این دو ورزشکار مثبت شده است در تکواندو کارایی دارد یا خیر گفت: باور کنید این دارویی که نام آن مطرح شده به هیچ عنوان در رشته تکواندو به درد نمی‌خورد. این داروها برای رشته قدرتی مثل پرورش اندام و وزنه‌برداری خوب است که عضله‌ها را حجیم می‌کند اما در تکواندو نیاز به حجیم کردن عضله نداریم. در هر صورت هر چه که شده بچه‌های تیم ما را آلوده کرده‌اند. اگر این اتفاق تأیید شود واقعا تیشه به ریشه تکواندوی ایران زده‌اند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: وقتی ما از مسابقات چین برگشتیم از فدراسیون پزشکی از تمام اعضای تیم ملی تست دوپینگ گرفتند و به آزمایشگاه کلن فرستادند. تا الان جواب تست‌ها نیامده حتی ما برای اینکه از شرایط مطلع شویم به فدراسیون پزشکی نامه زدیم فدراسیون حاضر است پول بیشتری بدهد تا روند پیگیری این ماجرا زودتر انجام شود. ما در حال اعزام به بازی‌های باکو هستیم باید بدانیم چه بلایی سر بچه‌های ما آمده است.

وی در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر شرایط روحی روانی بچه های تیم ملی با توجه به مثبت اعلام شدن دو نفر از پنج تکواندوکاری که از آنها تست گرفته‌اند چطور است گفت: به هر حال همه بچه‌ها ناراحت هستند. ما نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است. اگر بچه‌های ما آلوده شده باشند احتمال اینکه چیزی در غذای ملی‌پوشان ریخته شده باشد خیلی زیاد است ضمن اینکه اگر بخواهیم منطقی نگاه کنیم پسربچه 19 ساله هیچ وقت دست به چنین کاری نمی‌زند. نمی دانم چه بگویم فقط از لحاظ روحی همه ما به هم ریخته‌ایم. شوک بسیار بزرگ و سنگینی به تیم ما وارد شده ما قرار است 5 خرداد وارد باکو شویم در مسابقات جهانی شرکت کنیم منتظر جواب تستها هستیم امیدواریم تستها منفی باشد و کل تیم آلوده نشده باشند. اگر خدای نکرده توطئه‌ای در کار باشد اعزام به مسابقات جهانی لغو خواهد شد. به هر حال ما منتظریم تا جواب تست‌ها بیاید.

پایان پیام/

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.