ETF آتی بیت کوین در هنگ کنگ رکورد حجم معاملات را شکست

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان ، بر اساس داده‌های یاهو، ETF آتی بیت کوین در تاریخ 24 اکتبر حجم معاملات 175.87 میلیون دلار هنگ‌کنگ را به ثبت رساند.

این رقم همراه با جریان خالص ورودی 138 میلیون دلار هنگ‌کنگ بود، که بالاترین حجم معاملات و جریان خالص ورودی از زمان ارائه فهرست ETF است.

رشد حجم معاملات در ETF آتی بیت کوین

پیش از این، گردش مالی روزانه این ETF آتی بیت کوین از 1 میلیون دلار هنگ کنگ تا 2 میلیون دلار هنگ‌کنگ بود. صندوق سرمایه‌گذاری آتی بیت کوین CSOP که در دسامبر سال گذشته راه اندازی شد، اولین صندوق معامله آتی بیت کوین در هنگ کنگ است.

این صندوق که توسط CSOP مدیریت می‌شود، مسیر قراردادهای ETF آتی بیت کوین استاندارد شده و معامله شده در بورس کالای شیکاگو (CME) را دنبال می‌کند. افزایش فعالیت‌های معاملاتی و جریان‌های ورودی برای ETF فیوچرز بیت کوین CSOP نشان دهنده علاقه و اعتماد فزاینده به بیت کوین است. در 24 ساعت گذشته، این ارز دیجیتال بیش از 12 درصد رشد داشته و به نزدیک 35 هزار دلار رسیده است.

رشد قیمت بیت کوین و افزایش احتمال تایید ETF بیت کوین

بر اساس داده‌های CoinGecko، در زمان نگارش این گزارش، قیمت بیت کوین با قیمت 34 هزار و 613 دلار معامله می‌شود. دلیل افزایش اخیر قیمت بیت کوین، افزایش خوش بینی در مورد راه اندازی ETF بیت کوین اسپات در ایالات متحده است. پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین بیس هفته گذشته گفت که SEC به زودی ETF بیت کوین را تایید خواهد کرد.

گروال خاطرنشان کرد که حکم اخیر دادگاه ضربه‌ای به SEC وارد کرد و اظهار داشت که تنظیم کننده‌ها هیچ دلیلی برای رد پیشنهاد Grayscale برای تبدیل صندوق بیت کوین GBTC خود به ETF ندارند. در تاریخ 20 اکتبر، دادگاه ناحیه کلمبیا قرار است حکمی صادر کند که می‌تواند نظرات را به نفع Grayscale  که به دنبال تبدیل بیت کوین تراست (GBTC) خود به ETF بود، تثبیت کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم گرفت به این حکم اعتراض نکند، که نشان دهنده مسیر هموار تایید ETF  بیت کوین در ماه‌های آینده است. همانطور که گزارش شده است، پلتفرم خدمات مالی کریپتو Matrixport پیش بینی کرده است که در صورت ورود ETF به بازار، یک رشد بزرگ در انتظار معامله‌گران است.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.