اعلام نتایج آزمون مدارس استعدادهای درخشان در مرداد ماه

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان فاطمه مکتبی : الهام یاوری با بیان این‌که ۲۹۴ هزار و۳۰۰ نفر در آزمون‌های ورودی پایه هفتم و دهم دارس سمپاد امسال شرکت کرده‌اند، اظهار کرد: در آزمون ورودی پایه هفتم ۲۰۸ هزار و ۱۳۲ نفر شرکت داشته‌اند که از این بین ۹۸ هزار و ۸۱ دانش آموز دختر و ۱۱۰ هزار و ۵۱ دانش آموز، پسر بوده‌اند.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان آزمون ورودی پایه دهم ۸۶ هزار و ۱۶۸ نفر بودند که از این بین۵۰ هزار و ۶۳۸ دانش آموز دختر و ۳۵ هزار و۵۳۰ دانش آموز پسر بوده‌اند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، با تاکید بر این‌که این آزمون‌ها در ۱۷۶۳ حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار شده است، افزود: ۶۳۴ حوزه برای آزمون دختران  و۵۵۱ حوزه برای آزمون پسران در پایه هفتم و ۳۶۵ حوزه برای آزمون دختران و ۲۱۳ حوزه برای آزمون پسران در پایه دهم بوده است.

یاوری با بیان اینکه در میزان شرکت کنندگان در این آزمون‌ها تغییر چندانی نسبت به سال‌های قبل نداشته‌ایم، گفت: نتایج این آزمون‌ها در مرداد ماه اعلام می‌شود.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تصریح کرد: مدارس سمپاد بابت ارائه خدمات آموزشی بر اساس مصوبه‌ای که دارند نصف شهریه مدارس غیرانتفاعی برجسته در همان منطقه را دریافت می‌کنند، البته مدارس سمپاد، معمولا شهریه را از این مقدار خیلی کمتر می‌گیریم.

وی با بیان این‌که سال گذشته۴۰ درصد از دانش آموزان مدارس سمپاد از تخفیفات حق الثبت استفاده کرده‌اند، بیان کرد: به دانش آموزانی که به هر دلیل و یا محدودیت‌های اقتصادی توان پرداخت شهریه این مدارس را ندارند تخفیفات گسترده‌ای از ۱۰۰ درصد تا ۵۰ و ۴۰ درصد ارائه می‌شود.

یاوری با تاکید بر این‌که مسئول تشخیص ارائه این تخفیفات به دانش آموزان، شورای مدرسه است، افزود: متاسفانه مدارس سمپاد   با محدودیت‌های جدی از حیث ساختمان و تجهیزات مواجه هستند و این امر ایجاب می‌کند که خیرین به کمک مدارس سمپاد بیایند. این‌ دانش آموزان از با استعدادترین بچه‌های کشور هستند. آموزش  و پرورش همه تلاش خود را می‌کند تا مشکلات این مدارس رف

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.