افزایش قیمت بیت‌ کوین، طلا و نقره پس از افزایش نرخ بهره آمریکا / جستجوی «چگونه طلا بخریم؟» رکورد شکست!

نه تنها طلا افزایش قیمت را تجربه کرد، بلکه دارایی‌های کریپتو نیز افزایش یافتند، به طوری که بیت کوین پس از رشد ۱.۳ درصدی به محدوده ۲۹ هزار دلاری در هر واحد رسید و اتریوم پس از رشد ۱.۸ درصدی به بیش از ۱۹۰۰ دلار در هر واحد رسید.

افزایش نرخ بهره فدرال رزرو باعث افزایش ارزش طلا و نقره شد

از ۳ می ۲۰۲۳، قیمت هر اونس طلا بار دیگر از مرز ۲۰۰۰ دلار گذشت و در حال حاضر با قیمت ۲۰۵۷ دلار در هر واحد معامله می‌شود که نشان دهنده افزایش ۱.۱۸ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته است.

افزایش نرخ بهره فدرال رزرو باعث موجی از اظهارنظرها در توییتر شده است، در همین حال، داده‌های جهانی گوگل ترندز نشان می‌دهد که بر اساس آمار ۲۴ ساعته، عبارت جستجوی «چگونه طلا بخریم؟» در بعدازظهر چهارشنبه به امتیاز کامل ۱۰۰ رسیده است.

افزایش قیمت بیت‌ کوین، طلا و نقره پس از افزایش نرخ بهره آمریکا / جستجوی «چگونه طلا بخریم؟» رکورد شکست!

نمودار طلا در تایم روزانه

نقره نیز با افزایش ۰.۸۷ درصدی ارزش اونس در برابر دلار آمریکا در روز چهارشنبه روند صعودی داشته است. طی ۳۰ روز گذشته، نقره ۶ درصد افزایش داشته است، در حالی که آمارهای شش ماهه رشد ۳‍۱.۵ درصدی را در برابر دلار نشان می دهد.

 به دنبال تصمیم کمیته بازار باز فدرال (FOMC) مبنی بر افزایش نرخ بهره بانکی در روز چهارشنبه، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، بر تعهد تزلزل ناپذیر بانک مرکزی به کاهش تورم تاکید کرد.

پاول خاطرنشان کرد: ارزیابی اینکه تا چه حد ممکن است تثبیت سیاست‌های اضافی مناسب باشد، ما باید ریسک عدم انجام کار کافی و کنترل نکردن تورم را در مقابل خطر کند شدن بیش از حد فعالیت اقتصادی متعادل کنیم. ما گمان می‌کنیم که این افزایش نرخ، همراه با تغییر معنادار در سیاست ما، راه درستی برای متعادل کردن آن است.

دارایی‌های کریپتو در حالی که قیمت نفت خام سقوط می‌کند، افزایش می‌یابد

در روز چهارشنبه، نه تنها طلا افزایش قیمت را تجربه کرد، بلکه دارایی‌های کریپتو نیز افزایش یافتند، به طوری که بیت کوین (BTC) به محدوده ۲۹ هزار دلار در هر واحد رسید و اتریوم (ETH) به بیش از ۱۹۰۰ دلار در هر واحد رسید.

هر دو دارایی ارزهای رمزنگاری شده پیشرو در برابر دلار آمریکا شاهد افزایشی بین ۱.۳ تا ۱.۸ درصد بودند.

افزایش قیمت بیت‌ کوین، طلا و نقره پس از افزایش نرخ بهره آمریکا / جستجوی «چگونه طلا بخریم؟» رکورد شکست!

نمودار بیت کوین در تایم روزانه

با این حال، ناظران بازار همچنین شاهد کاهش قابل توجهی در قیمت نفت خام در روز چهارشنبه بودند، به طوری که وست تگزاس اینترمدیت (WTI)، برنت مخلوط، نفت خام نایمکس، نفت خام دبی و سبد مرجع اوپک همگی در طول معاملات روز زیان را ثبت کردند. این کاهش قیمت نفت به دنبال تصمیم عربستان سعودی و اوپک برای کاهش تولید در اوایل هفته جاری است.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.