الزام ثبت چک های صیادی طرح قدیم در سامانه چکاوک تا پایان مردادماه

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، چک های طرح قدیم باید حداکثر تا پایان مدت زمان مذکور، در سامانه چکاوک ثبت شوند تا امکان مبادله آن در تاریخ سر رسید مقدور باشد.

بدیهی است، چک های صیادی طرح قدیم واگذار شده پیش از یکم مهرماه 1402 که تاریخ سر رسید آنها بعد از تاریخ پیش گفت (چک های واگذاری به تاریخ آتی) می باشند، درصورت ثبت چک مطابق روال معمول، قابل ارسال و پردازش در سامانه چکاوک خواهند بود. 

با عنایت به عدم پذیرش چک های صیادی طرح قدیم (صیادی نسل اول) از تاریخ یکم مهرماه در سامانه چکاوک، چنانچه چک صیادی طرح قدیم پس از اجرای طرح یاد شده در چکاوک واگذار شود اما اطلاعات چک در مخزن وجود نداشته باشد، واگذاری چک توسط سامانه لغو خواهد شد. 

لازم به ذکر است، پذیرش و پردازش چک های صیادی طرح قدیم از تاریخ یکم مهرماه 1402 صرفا به صورت درون بانکی و با مراجعه حضوری ذی نفع به بانک امکان پذیر است.

بر این اساس، مشتریان گرامی می توانند علاوه بر ثبت چک های صیادی طرح قدیم در سامانه چکاوک، نسبت به تعویض دسته چک های طرح قدیم خود با دسته چک های جدید صیادی (بنفش رنگ) اقدام کنند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.