امارات متحده عربی در مسیر افتتاح منطقه آزاد جدید ارز دیجیتال

به گزارش اقتصاد جوان نیوز ، کشور امارات متحده عربی در جدیدترین اقدام خود در راستای توسعه تکنولوژی‌های متاورس و بلاکچین در این کشور، قصد ایجاد منطقه آزادیبرای شرکت‌های ارز دیجیتال و دارایی‌های دیجیتال را در راس الخیمه دارد.

آغاز فعالیت RAK DAO

راس الخیمه امارات به عنوان جدیدترین منطقه در امارات، منطقه آزاد شرکت‌های صنعت ارز دیجیتال را خواهد داشت. هدف این تصمیم، جذب بازیگران جهانی  صنعت ارز دیجیتال به این کشور است.

سازمان مستقل غیرمتمرکز RAK Digital Assets Oasis یک منطقه با هدف و نوآوری آزادسازی فعالیت‌های غیرمجاز در بخش فضای دارایی‌های دیجیتال خواهد بود. ثبت درخواست‌ها برای فعالیت در این منقطه آزاد در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ میلادی آغاز خواهد شد.

سازمان مستقل غیرمتمرکز RAK، ابتدا با فعالیت‌های غیرمالی شروع به‌کار خواهد کرد و در مراحل بعدی، فعالیت‌های مالی معرفی خواهند شد. البته، کارآفرینان هنوز مجوز تاسیس صرافی رمزارز که یکی از فعالیت‌های مالی تحت نظارت ESCA است را ندارند.

ویژ‌گی منطقه آزاد ارز دیجیتال

منطقه آزاد به ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های دیجیتال در تکنولوژی‌های در حال ظهور مانند متاورس، بلاکچین، کیف‌پول‌های ارز دیجیتال، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و برنامه های کاربردی غیرمتمرکز (DApps) اختصاص خواهد یافت.

در مناطق آزاد، کارآفرینان مالکیت ۱۰۰ درصدی کسب‌و‌کار خود را در اختیار خواهند داشت و چارچوب پرداخت مالیات و دیگر قوانین مختص به خود را خواهند داشت. تنها قانون مشابه برای شرکت‌های این مناطق و شرکت‌های خارج از منطقه، قوانین کیفری امارات متحده عربی خواهد بود.

سازمان اوراق بهادار و کالا (SCA) یکی از تنظیم‌کننده‌گان اصلی مالی در امارات متحده عربی است. بر اساس قوانین دارایی‌های دیجیتال فدرالی، این نهاد اختیارات خود را در تمامی مناطق امارات به‌غیر از مناطق آزاد دارد. این مناطق آزاد شامل منطقه بازار جهانی ابو‌ظبی (ADGM) و مرکز بین‌المللی مالی دبی (DIFC) می‌شود. منطقه آزاد جدید، بیش از ۴۰ منطقه جدید را به این کشور اضافه خواهد کرد و شرکت‌های وب۳، ارز دیجیتال و بلاکچین زیادی را به خود جذب خواهد کرد.

مطالعه بیشتر:

مقایسه میزان دریافت رمزارز میان روسیه و اوکراین در جنگ

مناطق آزاد امارات - ارز دیجیتال
نقشه مناطق آزاد امارات

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.