انتقاد شدید الهامی از علی اکبری: اگر راست می گوید با «مالیخین» روس مبارزه کند

مازیار الهامی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی اقتصاد جوان ، در پاسخ به این سوال که مبارزه روز گذشته امیر علی اکبری با حریف کانادایی خیلی جذاب نبود و ظاهرا حریف بسیار ضعیفی را داشت، نظر شما در رابطه با این موضوع چیست، گفت: واقعا برایم جای تعجب دارد که چرا سازمان “چمپیون شیپ ” چنین بازیکنان بدون رزومه و ضعیفی را به این سازمان راه میدهد! البته شنیده ام که این سازمان در آستانه ورشکستگی است و بیشتر بدنبال این است که از فایترهای مختلف پول بگیرد تا مقابل آنها بازیکنان ضعیفی قرار بدهد تا امثال علی اکبری رکورد بردهای خود را بالا ببرند. به هر حال دوستان با این پیروزی ها در داخل کشور اسپانسرهای خوبی جذب می کنند و چندین برابر آن پولی که خرج سازمان شده است را دریافت می کنند.  پشت پرده آن پاداش 50 هزار دلاری هم ماجراهای خود را دارد که همه می دانیم پول ها کجا و جیب چه کسانی می رود.

وی در ادامه افزود: متاسفانه در این دو بازی اخیری که علی اکبری برنده از رینگ خارج شد، حریفان او بیشتر به فروشنده های محله های ما شباهت داشتند!، آنها اصلا هیچ شناختی از ورزش های رزمی نداشتند. روز گذشته علی اکبری فایتری را شکست داد که پنج گرم عضله در بدن این ورزشکار وجود نداشت،اصلا هیچ شناختی از دنیای رزمی نداشت و بعید میدانم او حتی یک مدال هم در مسابقات محله شان بدست آورده باشد. واقعا حضور چنین مبارزانی در چنین سازمانی هایی عجیب است. سوال من از تمام کارشناسان ورزش های رزمی این است، آیا تا کنون کسی دیده که علی اکبری در این رشته با تکیه بر فنون رزمی حریفان خود را شکست داده باشد؟ علی اکبری در طول مبارزه ای که داشت واقعا به شکل غیر حرفه ای از ضربات دست استفاده می کرد، ضرباتی که اصلا جان نداشتند و غیر حرفه ای بود! او فقط میخواهد با فنون کشتی حریفان خود را شکست دهد. هر کسی با این رشته آشنا باشد میداند که جذابیت این مسابقات به سرپا بودن آن است، در این رشته باید مبارزه کنی و بجنگی، اینکه یک فایتر سریع به خاک برود، نشان از ضعف تاکتیک و تکنیک او است و برای تماشاگران چنین مبارزاتی جذابیتی ندارد.

مبارز ایرانی حاضر در مسابقات MMA در ادامه صحبت های خود، اظهار داشت: ما اگر در این رشته نوپا فعالیت می کنیم، باید مراقب نام کشورمان باشیم، باید برای بالا بردن نام ایران تلاش کنیم، آقایان دنبال شو اجرا کردن هستند، رفتارهایشان با ظاهرشان یکی نیست. واقعا برای علی اکبری متاسفم که پس از پایان مبارزه با الفاظ رکیک و زشت آن هم در حضور همه تماشاچیان به فایتر روسی(آناتولی مالیخین)فحاشی میکرد و رجز خوانی داشت! این رفتارها در شان هیچ ورزشکار ایرانی نیست.

الهامی در واکنش به این سوال که به نظر شما آیا بعد از گذشت چند سال علی اکبری می تواند آن شکست سنگین و ناک اوت شدن مقابل “آناتولی مالیخین” را جبران کند، گفت: هنوز آن شکست سخت علی اکبری مقابل فایتر روسی را کسی فراموش نکرده، بعید میدانم امیر تن به این مبارزه بدهد. او یک بار هم چنین نمایشی را در سازمان ACA اجرا کرد. وقتی کار به جای سخت رسید علی اکبری خود را به مصدومیت زد تا مقابل آن فایتر بسیار خوب روسی مبارزه نکند. فکر میکنم قرار است ماه آیند تاریخ تکرار شود. علی اکبری به هیچ عنوان مقابل “آناتولی مالیخین” فایتر روسی مبارزه نخواهد کرد و احتمالا خودش را به مصدومیت خواهد زد. به هر حال این فایتر یک بار به بدترین شکل ممکن علی اکبری را سرپا ناک اوت کرد. اگر علی اکبری میخواهد ثابت کند که یک فایتر قوی است و باید مقابل” مالیخین” مبارزه کند. امیر باید ثابت کند که دو بازی قبلی او با زد و بند نبوده است. البته که اگر مبارزه کند آن فاجعه و ناک اوت وحشتناک دوباره برای امیر تکرار خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از نظر من دوران فالوئر جمع کردن و اسپانسر گرفتن تمام شده است. مردم آگاه شده اند و می دانند که او بدنبال گول زدن اسپانسرها است. یک کلام اگر علی اکبری میخواهد ثابت کند که حریفان قبلی با زد و بند برایش چیده نشده اند، ماه آینده بدون اینکه بهانه ای سرهم کند، ابتدا باید مقابل فایتر کره ای که شکست خورده بود مبارزه کند و بعد از آن مقابل “آناتولی مالیخین” وارد رینگ شود! البته که بدون شک او بدنبال راهی می گردد تا از این سازمان نیز مثل سازمان ACA و بدون اینکه مقابل حریفان سرسخت مباره کند، خارج شود. او در سازمان ACA برای اینکه مقابل فایتر سرشناس روسی مبارزه نکند از این سازمان خارج شد! بخاطر خرابکاری او به ایرانی ها به سختی اجازه فعالیت در این سازمان را می دهند. 

پایان پیام/

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.