ایده‌ها چیست؟ چطور تحلیل ارز دیجیتال در بخش ایده‌ها منتشر کنیم

ایده‌ها چیست؟

حدود ۸ ماه پیش وب‌سایت ارزدیجیتال بخش ایده‌ها یا تحلیل‌ها را راه‌اندازی کرد و از آن زمان تاکنون بیش از ۲,۰۰۰ تحلیل از سوی کاربران منتشر شده است. این بخش با هدف فراهم‌کردن بستری آزاد برای ایده‌پردازی و انتشار تحلیل ارز دیجیتال و دیدگاه‌های همراهان همیشگی ارزدیجیتال راه‌اندازی شده و کاربران می‌توانند به‌صورت رایگان در آن فعالیت کنند.

ایده‌ها چیست؟ چطور تحلیل ارز دیجیتال در بخش ایده‌ها منتشر کنیم
طراحی: فرشاد متکلمی © ارزدیجیتال

در کنار تحلیل‌های کاربران، مطالبی که در گذشته با عناوینی مانند «تحلیل قیمت» یا «تحلیل تکنیکال» از سوی نویسندگان مجموعه ارزدیجیتال ترجمه و در وبلاگ منتشر می‌شدند نیز به این بخش منتقل شده است.

هدف از بهبود مطالب تحلیلی ارزدیجیتال و انتقال آنها به بخش ایده‌ها خلاصه‌ترشدن مطالب و کاهش زمان موردنیاز برای مطالعه تحلیل‌ها، ارائه تحلیل قیمت برای ارزهای دیجیتال با تنوعی بیشتر از گذشته، اضافه‌شدن امکان پیگیری نتایج هر تحلیل با استفاده از نمودارهای زنده و تعامل بیشتر با کاربران و پاسخ‌گویی به نظرات مربوط به هر تحلیل برای ارزهای دیجیتال است.

انتشار فوری مطالب در وب‌سایت ارزدیجیتال

قبل از شروع آموزش انتشار تحلیل ارز دیجیتال در بخش ایده‌ها، باید اشاره کرد که مطالب و کامنت‌های شما در هر بخش از وب‌سایت ارزدیجیتال پس از تأیید ناظران منتشر می‌شوند.

برای انتشار سریع‌تر تحلیل‌ها و کامنت‌ها، با تأیید حساب کاربری خود دیگر نیازی به انتظار برای بازبینی محتوا نخواهید داشت. همچنین پس از تأیید حساب کاربری می‌توانید لینک شبکه‌های اجتماعی خود را نیز به پروفایل‌تان اضافه کنید تا کاربران دیگر بتوانند راحت‌تر با شما در ارتباط باشند.

چگونه در بخش ایده‌ها تحلیل ارز دیجیتال منتشر کنیم؟

برای انتشار تحلیل ارزهای دیجیتال در بخش ایده‌ها باید در وب‌سایت ارزدیجیتال حساب کاربری ایجاد کنید. ساخت حساب کاربری رایگان است و با واردکردن اطلاعات خود می‌توانید به این بخش دسترسی پیدا کنید.

پس از واردکردن نام و رمز به صفحه اختصاصی خود وارد می‌شوید. در این صفحه می‌توانید پورتفوی خود را بسازید، ارزهای دیجیتال را تحت‌نظر بگیرید یا با کلیک روی تحلیل‌ها وارد بخش ایده‌ها شوید. بعد از ورود به صفحه تحلیل‌های من با کلیک روی افزودن وارد بخش تحلیلی خواهید شد و از این قسمت می‌توانید مطالب موردنظر خود را منتشر کنید.

آشنایی با انواع تحلیل ارز دیجیتال در بخش ایده‌ها

در حالت کلی می‌توان سه نوع مطلب در بخش ایده‌ها منتشر کرد: تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال و مطالب آموزشی. در ادامه با روش انتشار مطالب در هر بخش به‌طور کامل آشنا خواهید شد.

تحلیل تکنیکال

در این قسمت می‌توانید تحلیل تکنیکال خود را درمورد هر ارز دیجیتالی منتشر کنید. ابتدا در بخش نمودار جفت‌ارز موردنظر خود را انتخاب کنید و سپس با انتخاب نوع روند، پیش‌بینی خود از آینده آن را مشخص کنید. در قسمت بعد می‌توان قیمت هدف و حد ضرر را مشخص کرد. پرکردن این دو قسمت ضروری نیست اما واردکردن آنها امتیاز بیشتری برای کاربران خواهد داشت و همچنین باعث می‌شود تحلیل ارز دیجیتال آنها معتبرتر به نظر برسد.

ایده‌ها، میدانی برای دیده‌شدن تحلیلگران
محیط بخش ایده‌ها

سمت دیگر صفحه می‌توانید عکس مرتبط با تحلیل خود را بارگذاری یا از نمودار زنده ارز دیجیتال موردنظر استفاده کنید. با انتخاب نمودار زنده به ابزارهای تحلیلی مختلفی دسترسی خواهید داشت و می‌توانید به‌صورت کامل تحلیل خود را انجام دهید.

از پایین صفحه نیز می‌توانید متن تحلیل خود را بنویسید و در نهایت با کلیک روی کلید انتشار ایده، مطلب شما ارسال و پس از تأیید کارشناسان در بخش ایده‌ها منتشر می‌شود.

تحلیل فاندامتال

با انتخاب بخش تحلیل فاندامنتال یا بنیادی می‌توانید دیدگاه خود را در رابطه با ارز دیجیتال موردنظر خود منتشر کنید. در این قسمت تنها نیاز خواهید داشت تا نام ارز، نوع روند (صعودی، نزولی یا خنثی) و قیمت هدف را تعیین کنید.

اگر نیاز دارید تصویر خاصی را به نمایش بگذارید، می‌توانید از قسمت مربوطه فایل آن را انتخاب کنید و بعد با نوشتن متن ایده خود، نسبت به انتشار آن اقدام کنید. این مطلب نیز پس از تأیید ناظران در بخش ایده‌ها منتشر خواهد شد.

مطالب آموزشی

یکی دیگر از راه‌های انتشار مطلب در بخش ایده‌ها، انتشار محتوای آموزشی است. اگر قصد دارید درباره یک ارز دیجیتال مطلب خاصی را منتشر کنید که جنبه تحلیلی ندارد، می‌توانید از بخش نوع تحلیل گزینه آموزشی را انتخاب کنید.

در این قسمت با انتخاب نماد یک ارز دیجیتال، دیدگاه خود را بنویسید. همچنین می‌توانید از قسمت مربوطه، برای تحلیل خود عکس نیز انتخاب کنید. فراموش نکنید برای تمام مطالب تحلیلی نیاز به عنوان دارید و این قسمت را نیز باید کامل کنید.

سعی کنید عنوان تحلیل خود را طوری انتخاب کنید که دیگر کاربران با خواندن آن از موضوع پست شما مطلع شوند. عنوان تحلیل‌ها یکی از اصلی‌ترین مواردی است که باعث جذب کاربران دیگر خواهد شد.

مشاهده تحلیل ارز دیجیتال دیگر کاربران

برخلاف انتشار مطالب تحلیلی، امکان مشاهده تحلیل ارز دیجیتال دیگر کاربران برای همه، حتی کسانی که ثبت‌نام نکرده باشند نیز فراهم شده است. با ورود به صفحه مشاهده همه تحلیل‌ها، می‌توانید آخرین ایده‌ها را مشاهده کنید.

بالای صفحه نیز تحلیلگران برتر هفته و امتیاز آنها را می‌توانید ببینید. برای راحتی بیشتر، می‌توانید مطالب را بر اساس نوع تحلیل یا نماد ارزها دسته‌بندی کنید. به‌عنوان مثال، در صورتی که قصد دارید تنها تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین را مشاهده کنید، می‌توانید از قسمت «انتخاب ارز» روی نماد BTC کلیک کنید تا فقط ایده‌ها و تحلیل‌های مرتبط با آن برای شما دسته‌بندی شود.

برای تشویق تحلیلگران دیگر، افزایش کیفیت مطالب و دیده‌شدن تحلیل‌هایی که فکر می‌کنید از همه بهتر هستند، می‌توانید به هر تحلیل امتیاز دهید. معمولاً ایده‌های تحلیلگرانی که مطالب دقیق‌تری می‌گذارند، امتیاز بالاتری دارند.

نکاتی که در زمان استفاده از بخش ایده‌ها باید توجه کنید

همان طور که گفته شد بخش ایده‌ها بستری آزاد برای تحلیلگران است تا هر مطلبی که فکر می‌کنند برای دیگران می‌تواند مفید باشد را منتشر کنند. به همین خاطر، درستی‌سنجی هر تحلیل به‌عهده خود کاربران است و نباید مطالب منتشرشده در این بخش را مبنای معاملات و سرمایه‌گذاری‌های خود قرار دهند.

برای استفاده از این بخش باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • در زمان خواندن مطالب حتماً به اسم نویسنده و سابقه او دقت کنید
  • تحلیل‌های منتشرشده در بخش ایده‌ها صرفاً نظرات شخصی کاربران است
  • امتیاز بالای یک تحلیل نشان از قطعی‌بودن پیش‌بینی نویسنده نیست
  • فریب افرادی که قصد فروش سیگنال دارند را نخورید
  • در صورتی که فکر می‌کنید یک تحلیل اشتباه است، حتما دیدگاه‌تان را نسبت به آن بیان کنید
  • اگر پستی مخالف قوانین مشاهده کردید، یا نویسنده‌ای در حال تبلیغ پروژه‌های کلاهبرداری بود، حتماً آن را گزارش دهید

ایده‌ها، میدانی برای دیده‌شدن تحلیلگران

بخش ایده‌ها فرصت مناسبی برای تعامل با تحلیلگران و اطلاع از دیدگاه‌های آنهاست. در این فضا می‌توانید با انواع تحلیل‌ها و روش‌های تحلیل ارز دیجیتال و توکن‌های محبوب بازار آشنا شوید و حتی دانش خود را در این زمینه افزایش دهید. برای تأکید دوباره به اهمیت این موضوع:

«ایده‌ها و تحلیل‌های کاربران را بدون تحقیق، مبنای معاملات و سرمایه‌گذاری خود قرار ندهید»

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.