بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور/ آلودگی هوای شهرهای صنعتی

صادق ضیاییان در گفت و گو با اقتصاد جوان نیوز  درباره شرایط جوی کشور اظهارکرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز سه‌شنبه(۲۹ آذر) در بخش‌هایی از اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز، مرکزی، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش باران و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود. بیشینه بارش امروز برای گیلان و غرب مازندران خواهد بود.

وی ادامه داد: چهارشنبه(۳۰ آذر) در نواحی ذکر شده بارش پراکنده انتظار می‌رود از بعد از ظهر چهارشنبه به‌تدریج در بخش‌هایی از غرب کشور ابرناکی و بارش پیش‌بینی می‌شود و پنجشنبه (اول دی‌ماه) علاوه بر غرب در بخش‌هایی از جنوب غرب کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی ابرناکی و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

به‌گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا جمعه (۲ دی‌ماه) فعالیت سامانه بارشی در نواحی غرب، جنوب غرب، مناطقی از جنوب و مرکز کشور، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی تشدید خواهد شد و در این نواحی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وب افزود: شنبه(۳ دی‌ماه) علاوه بر نواحی ذکر شده در نواحی شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از شرق و شمال شرق کشور بارش ادامه خواهد داشت.

ضیاییان در ادامه گفت: امروز در شهرهای صنعتی و پرجمعیت انباشت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

وی افزود: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در نوار شمالی به‌ویژه در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل و چهارشنبه در شمال شرق کاهش دما رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان امروز و فردا دریای خزر و تنگه هرمز و جمعه و شنبه نیمه‌غربی خلیج فارس مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۳۰ آذر) نیمه‌ابری تا ابری با احتمال بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و روز  پنجشنبه ( اول دی‌ماه ) قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۹ و ۳۰ آذر) بندرعباس با دمای ۲۷ و ۲۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۶- سردترین مرکز استان کشور است.

انتهای پیام

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.