تصاویری دیده‌نشده از فتحعلی اویسی پس از ۱۴ سال

مسعود ده‌نمکی با انتشار تصاویری از آخرین بازی فتحعلی اویسی پیش از مرگ که به سریال «دارا و ندار» به کارگردانی او برمی‌گردد، از این هنرمند فقید یاد کرد.

به گزارش اقتصاد جوان نیوز ،«دارا و ندار» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی از جمله سریال‌های مناسبتی است که در نوروز سال ۱۳۸۹ روی آنتن تلویزیون رفت و به خاطر پرداخت به قصه‌ای طنز اما تلخ و بازی هنرپیشگانی چون علیرضا خمسه، بهنوش بختیاری، شهره لرستانی، رضا رویگری، سام درخشانی و زنده یاد فتحعلی اویسی و … در بین مردم محبوب شد.

مجموعه «دارا و ندار» سریالی بود که به مفهوم خوشبختی از منظر انسانی و اسلامی می‌پرداخت.

فتحعلی اویسی بازیگر سینما و تلویزیون ۲۱ دی ماه ۱۳۲۴ به دنیا آمد و صبح سه شنبه ـ ۱۳ مهرماه ۱۴۰۰ از دنیا رفت. این هنرمند زمان مرگ، ۷۶ سال سن داشت. از چندی قبل از آن در بیمارستان بستری و به کما رفته بود.

او در جوانی برای تحصیل در رشته سینما به آمریکا رفته بود و به محض پایان تحصیلاتش در ۳۳ سالگی، به ایران بازگشت تا در رشته‌ای که تحصیل کرده، فعالیت کند.

فتحعلی اویسی علاوه بر فعالیت در عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون، در خوانندگی نیز دستی داشت که در این میان قطعه «می‌زند باران به شیشه» از او به محبوبیت رسید و در نهایت هم بیتی از همین قطعه بر سنگ مزارش نقش بست.

اویسی در نقش «آقای کاووسی، مدیر مسوول هفته‌نامه شهر قشنگ» در مجموعه «بدون شرح»، در میان مخاطبان تلویزیون ماندگار شده است. از دیگر کارهای تلویزیونی این هنرمند می‌توان به «کمربندها را ببندیم»، «دارا و ندار»، «زیر زمین» و «سربداران» اشاره کرد.

 

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.