تکمیل فرایند پرداخت وام خرد غیرحضوری با عملیاتی شدن سفته الکترونیک

محمدحسین حسین زاده افزود: بعد از احراز هویت و افتتاح حساب به صورت غیرحضوری، از سال گذشته نیز  با عملیاتی شدن سفته الکترونیک و تعریف مقررات و ضوابط و همچنین سامانه ها در وزرات اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی مشتریان می توانند وام های خرد را به صورت الکترونیک دریافت کنند.

وی با بیان اینکه امکان خرید و صدور اینترنتی سفته به صورت شبانه روزی در بانک قرض الحسنه رسالت فراهم است، اظهارداشت: از این پس کاربران می توانند بدون محدودیت زمانی و مکانی امکان خرید سفته را داشته باشند و به صورت آنلاین ظهرنویسی سفته را نیز انجام دهند.

حسین زاده، صرفه جویی در زمان و هزینه، امنیت بیشتر و تسهیل در دریافت و خرید نسبت به سفته کاغذی را از مزایای سفته الکترونیک برشمرد ویادآور شد: متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت آی کاپ به نشانی https://www.icup.ir نسبت به خرید سفته الکترونیک اقدام کنند.

وی همچنین با بیان اینکه بانک قرض الحسنه رسالت در چند سال اخیر برای کمک به تسهیل فرایند پرداخت غیرحضوری وام، سامانه اعتبارسنجی مرات را به کار گرفته است، اظهارداشت: در حال حاضر این سامانه بیش از چهارمیلیون عضو دارد .

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.