تیم ملی کبدی در انتظار یک دیدار تدارکاتی/ وعده‌هایی که محقق نمی‌شود

غلامرضا مازندرانی در گفت و گو با اقتصاد جوان نیوز، در مورد برنامه‌های تیم ملی کبدی مردان در آستانه بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار کرد: بیشترین نیاز ما در این مرحله بحث اردوهای تدارکاتی است و چندین بار هم با فدراسیون رایزنی کردیم اما هنوز موفق نشده‌ایم بازی تدارکاتی داشته باشیم. این خودش یکی از معضلات تیم است. 

سرمربی تیم ملی کبدی مردان افزود: با توجه به اینکه جوانگرایی کردیم و چند بازیکن کم تجربه‌تر به تیم اضافه شده، نیاز به بازی تدارکاتی داریم تا نقاط ضعف و قوت بازیکنان مشخص شود و بتوانیم قبل از بازی‌های آسیایی آنها را برطرف کنیم. این اصلی‌ترین مشکل ما است.

وی در مورد دیدارهای تدارکاتی گفت: بیشترین تلاش ما این بود که قبل از پایان سال یک بازی تدارکاتی خوب برگزار کنیم. از سوی فدراسیون نیز قول‌های زیادی به ما داده شد اما متاسفانه هیچ کدام انجام نشد. چند گزینه مثل کره و پاکستان را مد نظر داشتیم. حتی تلاش کردیم تیم جوانان هندوستان که برای مسابقات قهرمانی جوانان جهان به ایران آمده بود بیشتر بماند و بعد از مسابقات چند دیدار تدارکاتی داشته باشیم اما متاسفانه هیچ کدام تا الان عملیاتی نشد. 

مازندرانی در خصوص اضافه شدن لژیونرها به تیم ملی کبدی گفت: لژیونرهایی که نیاز تیم بودند دعوت شده‌اند. برنامه ما این است که اگر در بازی‌های تدارکاتی احساس کردیم بازیکنان لژیونر دیگری هم باید به تیم اضافه شوند آنها را دعوت کنیم. اگر هم که همین‌ها نفرات حاضر در اردو نیاز تیم را برطرف کنند با همان‌ها ادامه بدهیم. 

سرمربی تیم ملی کبدی افزود: در آخرین اردو ۲۴ بازیکن در تیم داشتیم که ۶ یا ۷ نفر از آنها لژیونر هستند. در برخی از پست‌ها افراد جوانتری را محک زدیم و امیدواریم که آنها هم در بازی‌های تدارکاتی اطمینان لازم را به ما بدهند. دیدگاه من به عنوان مربی این است که هر تیم نیاز به روحیه، جوانی و جنگندگی دارد. تلاش هم می‌کنیم از تجربه بازیکنانی که سالها در تیم ملی بوده و یا به عنوان لژیونر فعالیت داشته‌اند به اندازه نیاز استفاده کنیم. 

وی گفت: زمان مفید تا بازی‌های آسیایی کمتر از ۵ ماه است. تاکنون به لحاظ اردوها طبق برنامه پیش رفته‌ایم اما به جهت برگزاری دیدار تدارکاتی و به چالش کشیدن بازیکنان موفق نبوده‌ایم. امیدواریم این اتفاق بیفتد. تا زمان برگزاری بازی‌های آسیایی ۱۰ تا ۱۲ دوره دیگر اردو خواهیم داشت. پیش‌بینی ما این است که یکی از اردوها در خارج از کشور باشد تا بازیکنانی که اولین تجربه شان است از شرایط سفر، اختلاف آب و هوا، شرایط زمانی و رژیم غذایی آگاهی نسبی پیدا کنند. اگر فردی در این شرایط دچار مشکل شود ما آگاه می‌شویم تا بتوانیم نفرات نهایی اعزامی را مشخص کنیم. 

او گفت: همه اینها به شرایط فدراسیون برمی‌گردد. ما برنامه را می‌دهیم و اجرا کننده فدراسیون است. آنها باید کارهای هماهنگی را فراهم کنند تا عملیاتی شود. اگر فدراسیون به هر دلیلی موفق نشود بخشی از کارهای ما نیمه‌تمام خواهد ماند. 

وی در خصوص اردوی بعدی تیم ملی کبدی گفت: برنامه اردوی بعدی قرار بود از ۱۷ تا ۲۷ اسفند در آکادمی ملی المپیک باشد که ظاهرا قرار است مسابقات نوروزگاه برگزار شود و به ما جا نداده‌اند. حال قرار است این اردو در مجموعه بعثت برگزار شود که البته آن هم هنوز ۱۰۰ درصدی نشده است. اگر این برنامه نهایی شود می‌توانیم از ۱۸ تا ۲۶ اسفند در بعثت اردو داشته باشیم.

انتهای پیام

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.