ثبت رکورد اقتصادی برای ژاپن

شاخص مدیران خرید خدمات بانک ژاپن در ژانویه از ۵۱.۱ دسامبر به ۵۲.۳ رسید که سریع‌ترین سرعت را از اکتبر نشان می‌دهد. رقم نهایی اندکی پایین‌تر از ۵۲.۴ بود اما برای پنجمین ماه متوالی بالای ۵۰ باقی ماند.

اندرو هارکر، مدیر اقتصادی موسسه نظرسنجی اس‌اندپی گلوبال گفت: آغاز سال ۲۰۲۳ شاهد ادامه اخبار مثبت اخیر در بخش خدمات ژاپن بودیم زیرا اقتصاد همچنان در حال بهبود از همه‌گیری است.

شاخص‌های فرعی سفارش‌های جدید و تقاضای مشتریان خارجی برای پنجمین ماه رشد نشان دادند. نرخ تورم قیمت نهاده‌ها به بالاترین حد در سه ماه گذشته رسید، در حالی که رشد قیمت تولید نسبت به ماه قبل کاهش یافت و به کمترین میزان در پنج ماه گذشته رسید.

هارکر می‌گوید: این پیشرفت‌ها و محدودیتی که ممکن است برای رشد قائل شوند، به این معناست که شرکت‌ها نسبت به آینده کمی خوش‌بین‌تر بودند. به لطف کاهش کنترل‌های مرزی ژاپن، بازدیدکنندگان ماهانه این کشور را در دسامبر برای اولین‌بار از فوریه ۲۰۲۰ به بالای یک میلیون نفر رساند.

بر اساس گزارش رویترز، داده‌ها همچنین نشان داد که شاخص مدیران خرید ترکیبی که ترکیبی از ارقام تولید و خدمات است، در ژانویه از ۴۹.۷ ماه قبل به ۵۰.۷ رسید و برای اولین‌بار در سه ماه گذشته از مرز ۵۰ بالاتر رفت.

انتهای پیام

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.