جلسه هفتگی شورای هماهنگی و راهبری اجرای سند تحول بنیادین

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان : فاطمه مکتبی ، وزارت آموزش و پرورش، جلسه هفتگی شورای هماهنگی و راهبری اجرای سند تحول بنیادین، صبح روز دوشنبه ۲۹ خردادماه، با حضور کلیه اعضای آن برگزار شد. در ابتدایی جلسه که به ریاست حجت الاسلام علی لطیفی، رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزارشد، گزارشی از وضعیت اجرای سند تحول در سال‌های گذشته ارائه و با نگاهی آسیب‌ شناسانه به دو نقشه‌ راه‌ اجرای سند تحول که در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۷ تدوین شده‌اند ارائه شدو مقرر گردید بر اساس برنامه زیرنظام‌های سند تحول و متکی بر تجربۀ گذشته، نقشه راه سال ۱۳۹۷ تا پایان شهریورماه ۱۴۰۲ ترمیم گردد که در پایان مفاد نقشه راه مصوب شد.

در ادامه جلسه صحرایی وزیر آموزش و پرورش که به صورت برخط حضور داشت، بر ضرورت داشتن یک نگاه جامع به سند تحول بنیادین در تهیۀ نقشۀ راه اجرای آن تأکید کرد.

درپایان تعیین شاخص‌های اجرای سند در سه سطح راهبردی، برنامه‌ای و عملیاتی تعیین اولویت‌های تحول‌آفرین به‌عنوان نقاط کانونی تمرکز مدیران ارشد آموزش و پرورش تعیین نگاشت‌های قانونی، نهادی، گفتمان‌سازی(آموزشی و ترویجی) اجرای سند خوشه‌بندی برنامه‌های زیرنظام‌ها، تعریف پروژه‌ها، زمان‌‌بندی، تعیین موانع و الزامات، تعریف سبد‌های متنوع برنامه‌ها (زود بازده، میان مدت، بلند مدت) در موج‌های (بازه‌های چند ماهه) متوالی طراحی برش‌ های ستادی، استانی، منطقه‌ای و مدرسه‌ای تعیین نگاشت مدرسه‌ای سند تحول بنیادین و الگوی پیاده‌سازی و ارزیابی آن سازوکار راهبری، و پایش و نظارت اجرایی – عملیاتی در هر پروژه در سطح قرارگاه اجرایی‌ سازی سند تحول سازوکار راهبری، واپایش و نظارت برنامه‌ای در سطح شورای عالی آموزش و پرورش سازوکار راهبری، واپایش و نظارت راهبردی در سطح شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوب شد.

ارتباط با ما

      تلفن خانه : ۸۲۲۸۱۱۱۱-۰۲۱
   وب سایت : medu.gov.ir
    پست الکترونیک : info@medu.gov.ir
      آدرس :
، میدان فردوسی،
 ابتدای خیابان شهیدسپهبد قرنی،
ساختمان شهید رجایی (مرکزی)
 

 

آمار بازدید از ابتدای سال

  • IP شما :81.91.139.130
  • کل تعداد بازدید و کلیک :۳۱,۶۶۸,۰۶۸
  • کل بازدید کنندگان :۱۲,۵۵۵,۳۵۰
  • مجموع زمان حضور بازدیدکنندگان :۱,۴۹۱,۷۸۹,۱۵۲ثانیه
  • میانگین زمان حضور در پورتال :۱۱۹ثانیه
  • میانگین کلیک هر بازدید کننده :۲.۵

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.