حمایت اتحادیه جهانی کشتی از بازگشت روسیه و بلاروس به مسابقات

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، اتحادیه جهانی کشتی، UWW جلسه‌ای فوق‌العاده برای بحث در مورد امکان بازگشت کشتی گیران روسیه و بلاروس به مسابقات پس از توصیه‌های هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک، IOC در هفته گذشته برگزار کرد.

اتحادیه جهانی کشتی بر تعهد این سازمان به ترویج صلح و برادری از طریق ورزش و همبستگی خود با مردم اوکراین تاکید دارد. UWW به حمایت از جامعه کشتی اوکراین ادامه خواهد داد، همانطور که از زمان شروع جنگ با روسیه این کار را انجام داده است.

اتحادیه جهانی به عنوان یک اصل کلی و به اتفاق آرا از بازگشت کشتی‌گیران روسیه و بلاروس به مسابقات، تحت شرایط تعیین شده توسط IOC حمایت کرد.

برای رده های سنی بزرگسالان، یک پنل مستقل برای بررسی صلاحیت همه ورزشکاران روسیه و بلاروس بر اساس شرایط توصیه شده IOC تشکیل خواهد شد. معیارهای دقیق و اعضای این هیئت در هفته‌های آینده تعیین می‌شود.

UWW تصویب کرد که بلافاصله به کشتی‌گیران رده‌های سنی زیر 15 و زیر 17 سال اجازه می‌دهد تا به عنوان ورزشکاران بی‌طرف در مسابقات بین‌المللی شرکت کنند.

نناد لالوویچ، رئیس UWW در این مورد گفت: ورزش، در طول تاریخ، واسطه‌ای‌ برای نزدیک‌تر کردن مردم بوده است. کشتی به عنوان یک ورزش، توانایی منحصر به فردی برای گرد هم آوردن افراد از فرهنگ‌ها و پیشینه‌های مختلف دارد که پتانسیل بسیار خوبی برای کمک به ایجاد صلح در میان جوامع، کشورها و مناطق مختلف است.

تحریم‌ها علیه دولت‌ها یا مقامات دولتی روسیه و بلاروس باقی می‌ماند و هیچ رویداد بین‌المللی تحت نظارت UWW در فدراسیون روسیه برگزار یا به آن اختصاص داده نمی‌شود.

انتهای پیام/

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.