خسروی‌وفا: مسیر صالحی امیری را به روش خودم دنبال می‌کنم

به گزارش اقتصاد جوان نیوز ، محمود خسروی‌وفا در مراسم معارفه رییس جدید کمیته ملی المپیک بیان کرد: از دوستان عزیز به ویژه سردار قربانی رخصت می‌طلبم. سعی می‌کنم صحبت من در تاریخ شفاهی باشد. ما وارث ۵۰۰۰ شهید ورزشکار هستیم که همه جوان بودند. آنها باور کردند که باید به استقلال کشور، اسلام و شهدای قبل از انقلاب پایبند باشند. امروز در تمام رشته‌ها با افتخار هستیم و این باور که می توانیم را این شهدا به ما آموختند. چه کسی فکر می کرد دختران ما در المپیک مدال بیاورند یا در دوومیدانی و تیراندازی به مدال برسیم؟ امروز که اینجا هستیم وامدار شهدا هستیم.

خسروی وفا همچنین گفت: در این دوره با اجازه سجادی و توصیه صالحی امیری شرکت کردم. شعار این دوره انتخابات با دوست داشتن رقیب بود و انتخابات خیلی قشنگی بود. با مدیریت اخلاق مدارانه صالحی امیری هیچ چیزی کم نگذاشتند. واقعا افتخار می کنم از آقای صالحی امیری خیلی چیزها یاد گرفتم. امیدوارم در این دوره آبروداری کنم. نماینده شورای المپیک آسیا گفت در تمام مجامع شرکت کردم اما هیچ مجمعی دموکراتیک‌تر از مجمع ایران نبود.

او همچنین گفت: با اتحاد و دست دادن به هم می توانیم به شایستگی های لازم برسیم. از همه کسانی که به من رای دادند و کسانی که رای ندادند، تشکر می کنم. علی نژاد دوست صمیمی من است و توان او بالاست. چرا از او استفاده نکنیم؟ آقای صالحی امیری نیز قرار نیست برود و اتاق او در طبقه سوم مشخص است و در کنار من است و قرار نیست برود. قول داد که در کنارم باشد و مدیر اخلاق مداری است و زیر قولش نمی زند. قطعا می ماند. بیشترین امید من به هیات اجرایی من است.

خسروی وفا همچنین در جمع خبرنگاران گفت: باید به نیروهای متخصص داخلی خودمان که در سکوهای بین‌المللی حاضر هستند، احترام بگذاریم، آنها را حفظ کنیم و سکوها را بیشتر کنیم. در نتیجه این باعث می‌شود که در کمیته حضور فعال داشته باشند.

او در مورد روند تخصیص بودجه به فدراسیون‌ها و اعتراض برخی فدراسیون‌ها به کمبود بودجه گفت: سه روز است که سر کار آمده‌ام. چه سوالی از من می‌کنید؟ خودتان در این سه روز چه کار کرده‌اید؟ (با خنده)

خسروی وفا در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه برنامه‌اش برای دیپلماسی ورزشی چیست؟ بیان کرد: استفاده از تجربیات گذشته. تجربیات دوره قبل خیلی خوب بود. امیدوارم بتوانیم آن مسیر را ادامه بدهیم. با سه روز سر کار آمدن شاید نابجا باشد حرف‌هایی بزنم که در آینده باید پاسخگو باشم. اجازه بدهید به این پرسش، در آینده پاسخ بدهم.

او در مورد ادامه روند تکریم از پیشکسوتان وزشی گفت: سه روز است که آمده‌ام. در روز انتخابات گفتم مسیر آقای صالحی امیری را به سلیقه و روش خوم دنبال می‌کنم.

او در پاسخ به این سوال که آیا آقای کیکاووس سعیدی به سرپرستی ادامه می‌دهند و گزینه‌های احتمالی دبیری کمیته چه کسانی هستند؟ گفت: به همین سادگی اعلام کنم؟ فعلا در حال مطالعه هستم.

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد تعیین تکلیف فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند، بیان کرد: این صد درصد وظیفه وزارت ورزش است و کمیته در این زمینه وظیفه‌ای ندارد اما در کنار وزارت هر کاری از دستمان بربیاید، انجام می‌دهیم.  

او در پاسخ به سوالی در مورد تعلیق جودو گفت: سه روز است که آمده‌ام.

انتهای پیام

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.