دستگاه‌های استخراج S۱۹ بیت‌مین بر هش ریت شبکه بیت‌کوین تسلط دارند

این تحقیق کارشناسان را قادر می‌سازد تا ریگ‌های ماینینگ خاصی را که مسئول ایجاد هش در شبکه هستند، تشریح و شناسایی کنند، در حالی که مصرف انرژی و اثربخشی این دستگاه‌ها را نیز ارزیابی می‌کنند. 

به طرز جالبی، داده‌ها نشان می‌‍دهد که بیت مین (Bitmain) برای مدت طولانی تسلط خود را بر صنعت همچنان حفظ کرده است، به طوری که سه مدل اصلی انت ماینر (Antminer) اکنون اکثر هشریت شبکه را در اختیار دارند.

کریم هلمی، محقق Coin Metrics، یک مطالعه روی استخراج بیت‌کوین با عنوان «سیگنال و غیرمنتظره» را فاش کرد که رویکرد جدیدی را برای کاوش در قدرت هش شبکه بیت‌کوین دارد.

 این مطالعه با معرفی یک روش ابتکاری، از الگوهای جدید و خاص از سهم بازار هر دستگاه استخراج نوع اسیک(ASIC)  پرده برداری می کند.

 دستگاه‌های استخراج S19 بیت‌مین بر هش ریت شبکه بیت‌کوین تسلط دارند

برای رمزگشایی داده‌ها، هلمی طیف متنوعی از دستگاه‌های استخراج نوع اسیک (ASIC) را که موضوع تحقیق بودند، خریداری یا اجاره کرد.

 به منظور جمع آوری داده، او یک استخر پروکسی با استفاده از سیستم رله Luxor ایجاد کرد.

 این رله حجم قابل توجهی از nonces تولید شده توسط هر دستگاه اسیک را رهگیری و با دقت ثبت کرد.

 متعاقباً، داده‌های جمع‌آوری‌شده کدگذاری شده و به فرمت‌های مختلف تبدیل شدند، که امکان شناسایی الگوها را با وضوح بیشتری فراهم می‌کند که قبلاً هرگز سابقه نداشته است.

Nonces در سیستم‌های اثبات کار برای تغییر ورودی یک تابع هش رمزنگاری استفاده می‌شود تا برای ورودی خاصی که شرایط دلخواه خاصی را برآورده می‌کند، هش به دست آید.

 دستگاه‌های استخراج S19 بیت‌مین بر هش ریت شبکه بیت‌کوین تسلط دارند

چند نکته قابل توجه از داده‌ها به دست می‌آید، از جمله تسلط پایدار بیتمین در بازار سخت افزار استخراج بیت‌کوین. علاوه بر این، قابل توجه است که انت ماینر s9 که محصول سال ۲۰۱۶ بیت‌مین است تاب آوری شگفت انگیزی را از خود نشان داده است، زیرا این ماینرهای قدیمی اخیراً بعد از ۷ سال به زیر آستانه تشخیص سقوط کرده‌اند.

 در حال حاضر، انت ماینر s19j به‌عنوان غالب‌ترین دستگاه اسیک است و بیش از۳۴ درصد از کل هش ریت را تولید می‌کنند.

 با در نظر گرفتن مشارکت واحدهای S19 و S19 XP، تقریباً این نوع دستگاه ۴۲درصد از هش ریت را تشکیل می‌دهند.

علاوه بر این، Coin Metrics از این آمار برای ارزیابی کارایی کلی سخت افزار مورد استفاده در شبکه استفاده می‌کند. این اطلاعات به ماینرها این امکان را می‌دهد که موقعیت خود را در مقایسه با رقبا به دقت ارزیابی کنند و زمان ایده آل را برای ارتقای سخت افزار تعیین کنند. هلمی در توییتی اعلام کرد: ترکیب فعلی شبکه به طرز شگفت‌آوری کارآمد است.

این گزارش همچنین مصرف انرژی شبکه بیت کوین را ارزیابی کرده و آن را با شاخص مصرف برق توسعه یافته توسط مرکز مالی جایگزین و Digiconomist دانشگاه کمبریج مقایسه کرده است.

 بر اساس مطالعه Coin Metrics، این شبکه در مقایسه با شاخص‌های منتشر شده توسط این دو نهاد، مقدار گیگاوات کمتری از توان مصرف می کند.

 محققان معتقدند: این روش جدیدتر دارای چندین مزیت نسبت به مجموعه تحقیقات موجود است. ما مصرف برق شبکه را تقریباً ۱۳.۴ گیگاوات یا حدود ۱۶ درصد کمتر از تخمین ۱۵.۹ گیگاواتی کمبریج برای ماه می ۲۰۲۳ تخمین می‌زنیم.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.