دلیل ورشکستگی بانک فِرست ریپابلیک چه بود؟

به گزارش وبگاه رویترز، رافلر در مطالبی که برای جلسه استماع کمیته بانکداری سنا در روز چهارشنبه آماده کرده بود، اظهار کرد: در نتیجۀ وحشت از ناایمنی بانک‌های منطقه‌ای، طی چند هفته در مجموع بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سپرده از بانک فِرست ریپابلیک برداشت شد.

وی اظهار کرد: فکرش را هم نمی‌کردیم که بانک سیلیکون‌ولی و بانک سیگنچر ورشکسته شوند یا اینکه ورشکستگی آن‌ها باعث خروج چشمگیر سپرده‌ها از بانک ما شود.

بنا به اظهارات وی، بخش حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا (DFPI) و شرکت بیمه سپرده فدرال، به طور منظم وضعیت مالی و خط مشی فِرست ریپابلیک را بررسی می‌کردند.

نهادهای تنظیم‌گر کالیفرنیا، بانک فِرست ریپابلیک را در اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت) تعطیل کردند و دارایی‌های آن را به شرکت خدمات مالی و بانکداری جِی‌پی‌مورگان چِیس فروختند تا راه‌حلی برای بزرگ‌ترین ورشکستگی بانکی آمریکا از بعد از بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی بیابند و به زنجیره آشفتگی بانکی این کشور پایان بخشند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.