رئیس‌جمهور با استعفای رستم قاسمی موافقت کرد/ افندی‌زاده سرپرست وزارت راه شد

به گزارش خبرنگار اقتصاد جوان، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، با تقدیر از تلاش های رستم قاسمی در پست وزارت راه و شهرسازی و آرزوی سلامتی، با استعفای وی در پس اوج گیری بیماری، موافقت کرد.

رئیس جمهور در ادامه ضمن ابراز امیدواری برای بهره گیری از توانمندی رستم قاسمی پس از بهبودی کامل، «شهریار افندی زاده» معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست وزارتخانه منصوب کرد.

گمانه زنی های منتشر شده در فضای مجازی از احتمال معرفی «مهرداد بذرپاش» رئیس کنونی دیوان محاسبات کشور به عنوان وزیر راه و شهرسازی جدید طی هفته آینده به مجلس شورای اسلامی خبر می دهد.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در دی ماه ۱۴۰۰ طی حکمی شهریار افندی زاده را به سمت سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی منصوب کرد وی پیش از این مسئولیت مشاورعالی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران را برعهده داشته است.

شهریار افندی زاده وی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی در رشته ی مهندسی عمران از دانشگاه علم و صنعت ایران در سال ۱۳۶۳ شمسی، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی مهندسی راه و ترابری از دانشگاه علم وصنعت ایران در سال ۱۳۶۸ شمسی و همچنین فارغ التحصیل مقطع دکتری در رشته ی مهندسی حمل و نقل و ترافیک از دانشگاه کارلتون کانادا در سال ۱۳۷۵ شمسی می باشد.

از جمله سوابق اجرایی شهریار افندی زاده می توان به مدیر پروژه های طراحی و اجرایی در زمینه های ساختمان سازی، سدسازی، تصفیه خانه، شبکه های آبیاری و زهکشی و راهسازی، مدیر دوره‌ های آزاد دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت ایران، مدیر گروه حمل و نقل دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت ایران، مشاور و ناظر پروژه‌ های حمل و نقل و ترافیک، عضو اصلی شورایعالی فنی امور زیربنایی حمل و نقل وزارت راه و ترابری، دبیر ملی کمیسیون ایران در کریدور تراسیکا (محور ترانزیت شرق اروپا-آسیا)، مدیرعامل شرکت مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، عضو اصلی کارگروه مدیریت ایمنی حمل ونقل و سوانح رانندگی، عضو اصلی ایمنی کشور و رئیس کمیته مهندسی راه کمیسیون مذکور، عضو اصلی و دبیر کمیسیون ترانزیت کشور، عضو اصلی و دبیر کمیسیون ساماندهی مبادی ورودی و خروجی مرزی کشور، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حمل و نقل و موافقت نامه های بین المللی، دبیر علمی همایش بین المللی خراسان جنوبی، ترانزیت و توسعه محور شرق و همچنین مشاور عالی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اشاره کرد.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.