ره آورد ملی/ افتتاح خط تولید واکسن سازی شرکت اسوه با حضور دکتر فرزین

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر فرزین در مراسم افتتاح این خط با بیان این که راهبرد اصلی بانک ملی ایران خروج از بنگاه داری است، تاکید کرد: این بانک به عنوان حامی حوزه بهداشت و درمان کشور همواره با ارائه خدمات و استفاده از ابزارهای جدید مالی و اعطای اعتبارات مورد نیاز، حامی صنعت دارویی کشور است.

وی با اشاره به اهمیت شرکت های دارویی در رفع نیازهای کشور و قطع وابستگی به خارج در حوزه دارو اظهارداشت: در اولویت قرار دادن و حمایت  از دستاوردهای شرکت های دارویی و دانش بنیان فعال یکی از سیاست های اعتباری بانک ملی ایران است.

دکتر فرزین با بیان این مطلب افزود: با تمام توان از ظرفیت های خود در زمینه حمایت از شرکت های دارویی جهت کاهش یا قطع وابستگی کشور به واردات دارو استفاده حداکثری خواهیم کرد.

وی با تاکید بر این مطلب که افزایش توان تولیدی شرکت‌های دارویی و دانش بنیان فعال در حوزه سلامت سبب تقویت توان حمایتی از خانواده ها در زمینه دارو و سلامت خواهد شد، اظهار کرد: تعامل و همکاری های دو جانبه بین بانک و شرکت های دانش بنیان منجر به خودکفایی، رونق تولید و اشتغالزایی خواهد شد .

مهدی بخشایش مدیرعامل شرکت داروسازی اسوه در این مراسم با تقدیر از حمایت های بانک ملی ایران در جهت ارتقای کیفیت تولیدات این شرکت گفت: با افتتاح خط تولید واکسن سازی در این شرکت، برای حدود 40 نفر اشتغالزایی و میلیون ها دلار صرفه جویی ارزی می‌شود.

مدیرعامل شرکت اسوه دستیابی به فناوری تولید واکسن و محصولات دارویی جدید را گامی مهم در صنعت داروسازی کشور دانست و گفت: همواره شیوه های داروسازی نوین و فرمولاسیون فرآورده های جدید دارویی با کیفیت در این شرکت گام های اساسی در رفع نیاز دارویی کشور است .

وی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و پیگیری های رئیس جمهور بر حمایت از شرکت های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت آنها، گفت: امسال توانستیم به تولید واکسن کویید 19 برسیم و نیز خط تولید واکسن سازی شرکت برای تولید واکسن های مورد نیاز وزارت بهداشت افتتاح شد.

وی دستیابی به دانش تولید دارو برای بیماری های خاص با کمک های های بانک ملی ایران را یکی از دستاوردهای این مرکز داروسازی دانست و افزود: با وجود زیر ساخت های موجود و راه اندازی خط تولید واکسن، این شرکت ماهانه توان تولید 2 میلیون دوز انواع واکسن را دارد.

گفتنی است: شرکت داروسازی اسوه با تولید بیش از 120 محصول انواع اشکال دارویی تخصصی و فوق تخصصی درمانی و پیشگیرانه، سالانه بخش قابل توجه ای از سبد محصولات دارویی کشور را تامین می کند.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.