رونمایی از توثیق الکترونیک با نشان بانک ملی در اپلیکیشن ایوا

به گزارش اقتصاد جوان نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، فاز نخست سامانه توثیق الکترونیک هوشمند با نام «ستاره» با ابلاغ بانک مرکزی و در سازمان بورس اوراق بهادار رونمایی شد و از این پس متقاضیان تسهیلات می‌توانند از طریق سرویس «نشان‌بانک» در اپلیکیشن ایوا نسبت به انجام مراحل توثیق سهام خود اقدام کنند.
در فاز نخست سامانه “ستاره” متقاضیان تسهیلات می‌توانند انواع دارایی‌های خود از جمله سهام، انواع اوراق بهادار را به عنوان وثیقه برای ارائه به نهادها، بانک‌ها و سایر دستگاه‌های میزبان معرفی کنند.
اصلی‌ترین ویژگی سامانه توثیق الکترونیک هوشمند این است که فرآیند وثیقه‌گذاری برای اخذ تسهیلات و ضمانت‌نامه‌های بانکی به سهولت و با استفاده از  سرویس نشان‌بانک در اپلیکیشن ایوا کاملاً برخط صورت می پذیرد.
بنابر این گزارش، متقاضیان تسهیلات می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشن ایوا و از طریق خدمت نشان‌بانک مراحل گواهی امضای دیجیتالی، انتخاب سهام مورد نظر برای توثیق، میزان وثیقه و مرحله احراز اراده برای دسترسی به سهام انتخاب شده را کاملا به صورت غیرحضوری و برخط انجام دهند.
گفتنی است، مراسم رونمایی از سامانه توثیق الکترونیک سهام صبح چهارشنبه پنجم مرداد ماه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، دادستان کل کشور، مدیران ارشد بانک ملی و شرکت پرداخت الکترونیک سداد در محل سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار و امکان بهره‌برداری از این خدمت برای متقاضیان از طریق سرویس نشان‌بانک در اپلیکیشن ایوا فراهم شد. به این ترتیب گیرندگان تسهیلات از این طریق می‌توانند اعتبار دریافت شده را در تمام پایانه‌های فروشگاهی پرداخت الکترونیک سداد متصل به بانک ملی ایران استفاده کنند.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.