زائران برای دریافت ارز اربعین به کدام شعب بانکی بروند؟

 در نخستین روز هفته، لیست شعب منتخب ارز اربعین مشخص و به متقاضیان اعلام شد که از 28 مرداد تا 14 شهریور ماه می‌توانند برای دریافت ارز اربعین به شعب 6 بانک شامل بانک تجارت، ملی ایران، سپه، صادرات، پارسیان و پست بانک مراجعه کنند.

در ادامه این خبر نیز شرایط دریافت و بانک‌های عامل توزیع‌کننده ارز اربعین اعلام شد.

  • فروش ارز (اسکناس) به زائران به صورت دینار عراق حداکثر به مبلغ 200 هزار دینار عراق به هر زائر به نرخ فروش اسکناس ETS، که معادل ریالی آن حدود 62 تا 65 میلیون ریال است.
  • فروش ارز به زائران بالای پنج سال، از تاریخ 28/05/1402 تا تاریخ 14/06/1402
  • فروش ارز در شعب منتخب بانک‌های ملی ایران، صادرات، تجارت، پارسیان، سپه و پست‌بانک
  • فروش ارز به زائران محدودیتی بابت فروش ارز مسافرتی در سال جاری برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند.
  • سرپرستان خانوار با در دست داشتن مدارک هویتی (کارت ملی و شناسنامه سرپرست خانوار و کارت ملی اعضای خانوار) و گذرنامه (یا برگه تردد اربعین) معتبر زائر می‌توانند نسبت به خرید ارز اربعین از طریق بانک‌های تعیین‌شده اقدام کنند.
  • فروش ارز تنها به زائرانی انجام خواهد شد که در سامانه سماح ثبت‌نام و مجوز خرید ارز (کد پیگیری مربوط) را دریافت کرده‌اند.

لیست شعب منتخب عرضه ارز اربعین

متقاضیان همچنین برای دریافت ارز اربعین می‌توانند به شعب منتخب شش بانک مراجعه کنند.

تجارت، ملی ایران، سپه، صادرات، پارسیان و پست بانک از جمله این شعب هستند.

فروش ارز اربعین به شکل دینار

آنطور که در خبرهای مربوط اربعین آمده است، بانک مرکزی در مصوبه‌ای اعلام کرده که ارز اختصاص‌یافته به زائران اربعین فقط به شکل دینار خواهد بود و دلار و یورو به آنها تخصیص نمی‌یابد.

همچنین هر یک از زائران اربعین می‌توانند 200 هزار دینار عراق از طریق چهار بانک عامل تعیین‌شده دریافت کنند.

رئیس کل بانک مرکزی نیز طی سخنانی تاکید کرد که تلاش این بانک بر آن است که بخش عمده ارز اربعین به صورت غیرحضوری به متقاضیان تخصیص پیدا کند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.