زمان احتمالی انتشار ویندوز ۱۲ مشخص شد

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، پیش‌‌ از این مدیر ارشد مالی اینتل گفته بود که ویندوز احتمالاً در سال 2024 شاهد یک به‌روزرسانی بزرگ خواهد بود و احتمال دارد که این به‌روزرسانی ویندوز 12 باشد؛ گزارشی جدید این صحبت‌ها را تأیید می‌کند. احتمال دارد که مایکروسافت ویندوز 12 را در ژوئن 2024 (خردادماه 1403) برای طیف گسترده‌ای از رایانه‌های شخصی منتشر کند. همچنین رایانه‌های موردنظر مایکروسافت شاید به سخت‌افزار اختصاصی هوش مصنوعی نیاز داشته باشند.

براساس گزارش نشریه تایوانی CTEE، مایکروسافت احتمالاً ویندوز 12 را در ژوئن 2024 و برای رایانه‌های اختصاصی هوش مصنوعی عرضه می‌کند. اگرچه این نشریه هیچ نقل‌قول مستقیمی ارائه نداده است، اما این اظهارات را به رئیس شرکت تایوانی Quanta و مدیرعامل شرکت ایسر در نمایشگاه اخیر فناوری پزشکی تایوان نسبت می‌دهد.

ویندوز 12 و رایانه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی

به غیر از صحبت‌های اخیر Quanta و ایسر، در اوایل سال 2023، یکی از مدیران ارشد اینتل گفت که انتظار می‌رود در سال 2024 ویندوز به‌روزرسانی شود؛ البته او به‌صراحت بیان نکرد که آیا این به‌روزرسانی به عرضه ویندوز 12 مربوط است یا قرار است به ویندوز 11 ویژگی‌هایی اضافه شود.

همچنین بدیهی است که مایکروسافت تصمیم بگیرد برای انتشار ویندوز 12، استفاده از رایانه‌های شخصی مبتنی بر هوش مصنوعی را توصیه کند؛ زیرا مایکروسافت اخیراً تمرکز روی ویژگی‌های هوش مصنوعی مانند Copilot را دوچندان کرده است. به‌احتمال‌زیاد مایکروسافت و همچنین شرکای سخت‌افزاری آن مانند انویدیا، اینتل و AMD، برای ویندوز 12 سیستم‌هایی با سخت‌افزار اختصاصی شتاب‌دهنده هوش مصنوعی توصیه خواهند کرد.

همچنین مایکروسافت در اوایل سال جاری میلادی در رویداد CES 2023 حضور داشت و در مورد مزایای چنین سخت‌افزاری صحبت کرد؛ ازاین‌رو چنین توصیه‌ای چندان دور از ذهن به‌نظر نمی‌رسد. البته بعید است که عموم مردم چنین سخت‌افزاری داشته باشند، چون اکثر رایانه‌های شخصی امروزی فاقد هر دو فناوری رایزن AI و NPU (واحد پردازش عصبی) یا VPU (واحد پردازش بینایی) اینتل هستند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.