سقف خرید کارتی از صرافی‌ها افزایش می‌یابد؟

محمدرضا مانی یکتا؛ مدیر اداره نظارت بر نظام‌های پرداخت بانک مرکزی در خصوص تغییر سقف تراکنش خرید از کارتخوان‌های صرافی‌ها، اعلام کرد: یکی از نیازمندی‌هایی که این روزها منعکس شده، بحث افزایش سقف خرید کارتی در سرفصل‌های مشخص بانک مرکزی از صرافی‌هاست که در این رابطه ما پیشنهاد مربوطه را تهیه کردیم و در حال طی تشریفات قانونی است تا سقف خرید از کارتخوان‌ها در خصوص صرافی‌های مشخصی که این خدمت را ارائه می‌دهند بازبینی شود و به مرحله اجرا برسد.

او تأکید کرد: تا الان به دو طریق سقف تراکنش‌های خرید کارتی کنترل می‌شده است؛ نخست سقف روزانه هر تراکنش بانکی با هر کارت بانکی بود که این سقف در ماه های گذشته از 50 به 100 میلیون تومان افزایش یافت. دوم اینکه تمامی کارتهای بانکی یک شخص در یک روز مجموعاً 100 میلیون تومان می تواند تراکنش داشته باشد که این مبلغ کماکان ثابت مانده است.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.