صعود طلای جهانی با افول دلار

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۵۷ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۴.۵ درصد افزایش به ۱۹۹۹ دلار و ۳۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۳ درصد افزایش به ۲۰۰۰ دلار و ۳۰ سنت رسید.

کریستوفر وونگ، استراتژیست OCBC FX گفت که طلا می‌تواند در محدوده ۱۹۸۰ تا ۲۰۲۰ دلار تثبیت شود.

قیمت طلا در روز دوشنبه به پایین‌ترین حد خود در نزدیک به دو هفته گذشته رسید و این پس از آن بود که داده‌ها نشان داد که فعالیت‌های تولیدی در ایالت نیویورک برای اولین‌بار در پنج ماه گذشته افزایش یافته و باعث افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مه و افزایش بازدهی خزانه داری آمریکا و دلار شد.

رشد اقتصادی چین در سه ماهه اول با رشد ۴.۵ درصدی تولید ناخالص داخلی این کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت. همچنین، شاخص دلار آمریکا ۰.۱ درصد پایین‌تر بود و شمش را برای خریداران خارجی ارزان‌تر کرد.

بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن ۰.۲۲ درصد کاهش یافت و از ۹۲۷.۷۲ تن روز جمعه به ۹۲۵.۷ تن در روز دوشنبه رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۵.۰۶ دلار رسید، پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۰۵۰ دلار و ۲۴ سنت رسید و پالادیوم ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۱۵۶۹ دلار و ۶۷ سنت رسید.

انتهای پیام

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.