فتح قله تاریخی با رشد ۴۰ هزار واحدی شاخص کل/ شاخص کل بورس از ۲میلیون و ۱۰۰ هزار واحد عبور کرد

بورس تهران  امروز از ابتدای معاملات با تقاضای بالایی رو به رو شده است و به جز تعداد اندکی از سهام بقیه بازار در محدوده مثبت معامله می شوند.

همین امر موجب شده است که شاخص کل بورس تنها با گذشت ۲۰ دقیقه از آغاز معاملات سقف تاریخی خود را بشکند و با رشد  ۲ درصدی به سطح ۲ میلیون و ۱۲۴ هزار واحدی برسد.

بیشترین تاثیر مثبت بر روی شاخص را نماد های فارس و فملی و فولاد گذاشتند و حال و اوضاع نهنگ های بازار نسبت به روز گذشته بهتر است.

شاخص کل هم وزن نیز به رشد خود ادامه داده است وتا اینجای معاملات با رشد ۱.۸۷ درصدی به سطح ۶۴۱ هزار واحدی دست یافته است.

ارزش معاملات خرد بازار سهام تا اینجای معاملات ۳۱۰۰ میلیارد تومان بوده است که عدد قابل قبولی می باشد و باید دید همراه با شکست سقف تاریخی آیا ارزش معاملات جهش ویژه ای خواهد کرد یا زیر ۱۵ هزار میلیارد خواهد ماند.

در بین صنایع نیز بیشترین ارزش معاملات متعلق به گروه خودروسازی و بانک ها و موسسات اعتباری می باشد. 

حقیقی ها تا اینجای بازار ۳۴ میلیارد پول به بازار سهام تزریق کردند و روند جریان پول تا اینجای بازار نوسانی بوده است و امکان دارد بعضی از افراد با شکست سقف تاریخ شناسایی سود کنند و از بازار خارج شوند.

سرانه خرید اشخاص حقیقی امروز نسبت به سرانه فروش آن ها اختلاف معناداری پیدا کرده است و تا اینجای بازار سرانه خرید ۲۵‌.۹ میلیون تومانی و سرانه فروش ۱۹.۹ میلیون تومانی برای حقیقی ها به ثبت رسیده است.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.